İstanbul’da eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı resmen başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korona virüsle mücadele kapsamında eczaneler dahil hiçbir yerde maskenin parayla satılmayacağını açıklamasının ardından, İstanbul’da ki eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı resmen başladı.

GÜNDEM 10.04.2020, 16:05 10.04.2020, 16:07 Sema Topbaş
İstanbul’da eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı resmen başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korona virüsle mücadele kapsamında eczaneler dahil hiçbir yerde maskenin parayla satılmayacağını açıklamasının ardından, İstanbul’da ki eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı resmen başladı. Tüm dünyaya yayılan ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan korona virüsüne karşı tedbirler en önemli detayına kadar alınmaya devam ediliyor. Bu alanda en önemli detaylardan bir tanesi olan maske kullanımıyla ilgili olarak bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık maskenin eczaneler dahil hiçbir yerde parayla satılamayacağını duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından ise İstanbul’da ki eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı uygulamasına resmen başladı.

 TC Kimlik Numarası ve Cep Telefonu Sisteme Kaydediliyor

banner32
20-65 yaş arasına Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ücretsiz maske dağıtımı uygulamasına İstanbul’da ki eczanelerde resmen başlandı. Ücretsiz olarak maskelerini almak isteyen vatandaşlar, eczaneye geldikten sonra TC kimlik numaralarını ve cep telefonu numarasını sisteme kaydettirmesi gerekmekte. Kayıt işlemi sonrasında ise cep telefonuna gelen doğrulama kodunun da sisteme girilmesinin ardından ücretsiz maskelerini alabilecekler.

5 Adet Maske Veriliyor

Sağlık Bakanlığı’nın başlatmış olduğu ücretsiz maske dağıtımı ile ilgili olarak bazı bilgiler veren Eczacı Mehmet Kartal, kendilerine sabah saatlerinde 500 adet maske geldiğini ve vatandaşların da eczanelere ücretsiz maske almak için geldiğini söyledi. Vatandaşların sadece TC kimlik numarasını ve cep telefonu numarasını vererek sisteme kayıt yapıldığını belirten Kartal, daha sonra gelen doğrulama kodunun da sisteme girilmesiyle birlikte 5 adet maskeyi vatandaşa teslim ettiklerini söyledi. Bu sistem sayesinde ise mağduriyetlerin de giderileceğinin de altını çizdi.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@