İstanbul’da İSKİ çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı

İstanbul Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen İSKİ çalışması sırasında doğalgaz borusunda yaşanan patlama sonucunda yangın çıktı. 

GÜNDEM 28.04.2020, 12:05 28.04.2020, 12:51 Sema Topbaş
İstanbul’da İSKİ çalışması sırasında doğalgaz borusu patladı

İstanbul Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen İSKİ çalışması sırasında doğalgaz borusunda yaşanan patlama sonucunda yangın çıktı.  Yaşanan patlama sonucunda bölgeye çok sayıda ekip yönlendirilirken patlama anında çıkan şiddetli sesin çevredeki vatandaşları korkuttuğu öğrenildi.

Patlama Sonrası Korkutan Yangın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olan İSKİ ekiplerinin Beylikdüzü ilçesinde gerçekleştirdiği çalışma sırasında doğalgaz borusunda meydana gelen patlama sonucunda şiddetli bir ses ile korkutan bir patlama meydana geldi. Yakın çevrede bulunan ev ve iş yerlerinden sesi duyarak panikle çıkan vatandaşlar dev bir alev bulutuyla karşılaştı. Olay yerine çok sayıda ekip yönlendirildiği öğrenildi.

banner32

Yangın Söndürüldü

İSKİ ekiplerinin altyapı çalışmaları sırasında yaşanan patlama sonucunda çıkan yangın bölgeye gelen itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Gürpınar Mahallesi'nde meydana geldiği aktarılan olayda, patlama sonucunda çıkan yangın sıçradığı 2 binada büyük çapta hasar oluşturdu. 

Olayda 2 Kişi Yaralandı

Beylikdüzü Gürpınar'da belediyeye bağlı olan İSKİ ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışma sırasında doğalgaz borusunda meydana gelen patlama sonucunda 2 kişinin yaralandığı ve yaralıların olay yerine yönlendirien ambulanslarla hastaneye sevk edildiği öğrenildi. Yaşanan olaydan etkilenen 15 kişinin de bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri tarafından müdahalelerinin yapıldığı bilgisi paylaşıldı. 

İstanbul Valiliği'nden Açıklama

Yaşanan doğalgaz patlaması ile ilgili açıklama yapan İstanbul Valiliği, bugün saat 11.07 sularında Beylikdüzü Gürpınar'da meydana gelen doğalgaz borusu hattındaki patlama sonucunda olay yerine sevk edilen itfaiye, AFAD, 112 Sağlık ekipleri ve diğer ekiplerin bölgedeki çalışmalarına devam ettiği aktarılırken yaşanan olaydan etkilenen 15 kişinin müdahalesinin de bölgeye yönlendirilen sağlık ekipleri tarafından yapıldığı ve yaralanan 2 kişinin ambulanslarla hastaneye sevk edildiği ifade edildi. Patlamanın nedeninin araştırıldığı ve bölgede inceleme çalışmalarının başlatıldığı bilgilerinin yer aldığı Valilik açıklamasında, olayda yaralanan vatandaşlara acil şifalar dilendi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@