İstanbullular akşam saatine dikkat kar geliyor

Meteorolojik uyarılarda akşam saatleri itibari ile İstanbul’da etkisini göstermesi beklenen kar yağışı sınıra dayandı.

GÜNDEM 30.12.2019, 15:24 30.12.2019, 20:55 Sema Topbaş
İstanbullular akşam saatine dikkat kar geliyor

Meteorolojik uyarılarda akşam saatleri itibari ile İstanbul’da etkisini göstermesi beklenen kar yağışı sınıra dayandı. Kırklareli’nin yüksek kesimlerinde etkisini göstermeye devam eden kar yağışının akşam saatleri itibariyle İstanbul’da da etkili olması bekleniyor.

Kar Kırklareli’nde 15 Santimetreye Ulaştı

Kırklareli Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girdi. Kentte önceki gün başlayan kar yağışı hala devam ederken tipiyle birlikte şiddetini de arttırdığı öğrenildi. Kar kalınlığının kente bağlı Demirköy ilçesinin Mahyatepe mevkisinde 15 santimetreye kadar ulaştığı belirlendi.

Kar Araçları Mahsur Bıraktı

Kentten Bulgaristan’a ulaşımın sağlandığı karayolu üzerinde biriken kar ve beraberindeki buzlanma sebebiyle bazı araçların yolda mahsur kaldığı öğrenildi. Bazı sürücülerin yaşadıkları olumsuzluk nedeniyle araçlarına zincir takarak ilerlediği öğrenilirken bölgede meydana gelen 3 trafik kazası sebebiyle maddi hasar oluştuğu belirtildi. Günlük hayatı olumsuz etkileyen yağış ve buzlanmanın yanı sıra tipi sebebiyle de ulaşımda aksamalar meydana geldiği öğrenildi.

banner32

Bölgede Yoğun Bir Çalışma Var

Öte yandan kar yağışı ve buzlanmanın etkisini arttırarak gösterdiği bölgede Karayolları ve İl Özel İdaresi ekiplerinin bölgede yoğun bir çalışma gerçekleştirdiği belirtildi.

İstanbul’da Akşam Saatlerine Dikkat

Öte yandan kar İstanbul’un sınırlarına kadar dayanırken herkes kar yağışının kentte ne zaman etkili olacağını merak ediyor. Meteorolojik açıklamalarda akşam saatlerine dikkat çekilerek kar yağışının akşam saatleri itibariyle başlamasının öngörüldüğü aktarıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@