İstanbul’un yeni Emniyet Müdürü Zafer Aktaş Türkiye gündemine oturdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Zafer Aktaş, Türkiye’nin gündemine oturdu. Sosyal medyanın en çok konuşulan konusu olan Aktaş, 21 yıl önce FETÖ örgütünün yapısını tüm ayrıntılarıyla anlatan ilk raporu hazırlayanlar arasında yer alıyor.

GÜNDEM 16.06.2020, 13:02 Sema Topbaş
İstanbul’un yeni Emniyet Müdürü Zafer Aktaş Türkiye gündemine oturdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Zafer Aktaş, Türkiye’nin gündemine oturdu. Sosyal medyanın en çok konuşulan konusu olan Aktaş, 21 yıl önce FETÖ örgütünün yapısını tüm ayrıntılarıyla anlatan ilk raporu hazırlayanlar arasında yer alıyor. 21 yıl önce hazırlanan raporun ardından Fethullah Gülen ülkeyi terk ederken raporu hazırlayan 21 polis hakkında örgüt tarafından ‘Telekulak’ soruşturması başlatıldı. Bu soruşturmaya Zafer Aktaş’ta dahil edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne Atandı

banner32
İstanbul Emniyet Müdürü olan Mustafa Çalışkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı’na atanırken Adana Emniyet Müdürü olan Zafer Aktaş ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. İstanbul’un yeni Emniyet Müdürü Aktaş, 21 yıl önce hazırlanan FETÖ raporundaki imzası ile dikkat çekiyor.

İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş

Türkiye Gündemine Oturdu

Bundan 21 yıl önce Emniyet Genel Müdürlüğü, Fethullah Gülen’in emniyet ve devletin diğer kurumları içindeki yapılanması hakkında bir araştırma başlatmıştı. Başlatılan araştırma kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden bir rapor hazırlanması istendi. Gelen talimat üzerine Ankara emniyeti çekirdek bir kadro oluşturdu ve o kadroda Zafer Aktaş’ta yer aldı. Hazırlanan rapordan 3 gün sonra Gülen, bir daha dönmemek üzere ülkeyi terk ederken söz konusu soruşturmayı başlatan 21 polis hakkında ‘Telekulak’ soruşturması açıldı. Bu soruşturma kapsamında bazı polisler açığa alındı bazıları ise sürgün görevlere gönderildi. ‘Telekulak’ soruşturmasına maruz kalan polisler arasında olan ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Zafer Aktaş’ın yeni görevi sosyal medyaya damga vurdu. Aktaş’ın yeni görevi Türkiye gündeminde ilk sıralarda yerini aldı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@