İzmir’de facia 8’i çocuk 11 kişinin cesedi bulundu

İzmir’in Çeşme ilçesinde göçmenleri taşıyan bir tekne battı. Sahil Güvenlik’in yardımına koştuğu göçmenlerden ise 8’i çocuk 11 kişinin cesedine ulaştı.

GÜNDEM 11.01.2020, 23:20 Sema Topbaş
İzmir’de facia 8’i çocuk 11 kişinin cesedi bulundu

İzmir’in Çeşme ilçesinde göçmenleri taşıyan bir tekne battı. Sahil Güvenlik’in yardımına koştuğu göçmenlerden ise 8’i çocuk 11 kişinin cesedine ulaştı. İzmir’de facia! İzmir’in Çeşme ilçesinde göçmenleri taşımakta olan bir tekne alabora oldu. Teknenin batması sonucunda ise 8’i çocuk 11 kişinin cansız bedeni bulundu.

Jandarma’ya İhbar Geldi

banner32
İzmir’in Çeşme ilçesinde bir grup kaçak göçmenleri taşıyan tekne akşam saatlerinde batmaya başladı. O esnada korkuyla bağıran göçmenlerin sesi ise Yalı Mahallesi’nde sahile yakın oturan vatandaşlar tarafından duyuldu. Göçmenlerin bağırma seslerini duyan vatandaşlar ise hemen durumu Jandarma ekiplerine bildirdi. Olay ise Sahil Güvenlik ekiplerine intikal edildi.

11 Kişi Hayatını Kaybetti

İzmir’in Çeşme ilçesinde kaçak göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucunda gelen ihbarı değerlendiren Sahil Güvenlik ekipleri hemen harekete geçti ve ihbar edilen noktaya gitti. Olay yerine gelen Sahil Güvenlik ekipleri adeta facia gibi bir manzara ile karşı karşıya kaldı. Kaçak göçmenlerin batan teknesini gören Sahil Güvenlik ekipleri, hemen ilk müdahalede bulundu ve 8 kişiyi kurtardı. Ancak yapılan müdahaleler esnasında 8’i çocuk olmak üzere 11 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

19 Kişi Oldukları Tespit Edildi

Denizin ortasında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılan göçmenler cesetler ile birlikte kıyıya çıkartıldı. Yapılan araştırmalar sonucunda ise kaçak göçmenlerin 19 kişi olduğu öğrenildi ve olay yerinde yapılan araştırma son buldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@