İzmir’den acı haber! Yangına müdahale etmek için yola çıkan araç kaza yaptı

İzmir’in Tire ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale etmek için yola çıkan araç kaza yaptı.

GÜNDEM 14.07.2020, 18:14 15.07.2020, 00:27 Sema Topbaş
İzmir’den acı haber! Yangına müdahale etmek için yola çıkan araç kaza yaptı

İzmir’in Tire ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale etmek için yola çıkan araç kaza yaptı. Yaşanan kaza sonucunda 2 ormancı şehit olurken 2 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Yangına Müdahale İçin Giden Arazöz Devrildi

İzmir Tire ilçesi Çayırlı Mahallesi civarında yer alan makilik alanda bugün saat 14.30 sularında henüz sebebi belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı. Yapılan yangın ihbarı üzerine bölgeye 2 helikopter ve 4 arazöz yönlendirildi. Yangına havadan ve karadan müdahale sürerken Bayındır Orman İşletme Şefliği'ne ait olan bir arazözün de bölgeye takviye olarak gönderildiği, yola çıkan arazözün yol onarım çalışması yapılan Selçuk-Tire karayolu Büyükkale mevkiinde devrildiği öğrenildi.

2 Şehit, 2 Yaralı

Devrilen arazözün içinde bulunan ormancılardan Nurullah Akbaş ve Ali Yılmaz şehit olurken 2 ormancının yaralandığı bilgilerine yer verildi. Kazada yaralanan ormancılar Tire Devlet Hastanesi ve Torbalı Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. 

banner32
İzmir

Tarım ve Orman Bakanı'ndan Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir Tire ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale etmek üzere yola çıkan arazözün kaza yapmasıyla ilgili olarak Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Pakdemirli, İzmir Tire'deki orman yangınına müdahale etmek için yola çıkan arazözün yaptığı kaza sonucunda 2 ormancının şehit olduğunu, 2 ormancının da yaralandığını belirtti. Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Bakan Pakdemirli, yaralanan ormancılara da acil şifalar diledi.

Bekir Pakdemirli

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@