Kahvehanelerde yeni dönem başlıyor! Yasaklar listesi yayınlandı

Herkesin gözünü diktiği 1 Haziran tarihinde açılacak olan birçok işletme için yeni kurallar belli olmaya başladı. Pazartesi günü yeniden faaliyete geçecek olan kahvehaneler için de yeni kurallar belirlendi.

GÜNDEM 30.05.2020, 19:14 Sema Topbaş
Kahvehanelerde yeni dönem başlıyor! Yasaklar listesi yayınlandı

Herkesin gözünü diktiği 1 Haziran tarihinde açılacak olan birçok işletme için yeni kurallar belli olmaya başladı. Pazartesi günü yeniden faaliyete geçecek olan kahvehaneler için de yeni kurallar belirlendi. 1 Hazirandan itibaren faaliyet gösterecek olan umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde tavla, okey ve iskambil gibi oyunların oynanması yasak olacak. İşte yasaklarla ilgili tüm detaylar…

Normalleşme Süreci Başlıyor

1 Haziran tarihinden itibaren başlayacak olan normalleşme süreciyle ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre, bu tarihten itibaren faaliyete geçecek olan lokanta, kafe, restoran, kahvehane, çay bahçeleri ve lokallerin saat 22.00’a kadar hizmet vermesine karar verildi. 

Oyunlar Yasak Olacak

banner32
1 Haziran Pazartesiden itibaren faaliyete geçecek olan umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde iskambil, okey, tavla oyunlarının yasak olacağı ve nargile satışlarının yapılmayacağı belirtildi. Öte yandan umuma açık olan istirahat ve eğlence yerlerinde doğrudan temasa sebep olacak şekilde dans ve oyun amaçlı canlı müzik faaliyetlerinin yapılmayacağı bilgisine yer verildi.

Kahvehane ve 1 Haziran

Kurallara Uymayanlara Cezai İşlem Uygulanacak

Normalleşme sürecine geçilirken uzun bir aradan sonra yeniden faaliyete geçecek olan işletmelerin Bakanlık tarafından belirtilen tedbir ve kurallara uymaması durumunda Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’inci maddesine göre idari para cezası ile cezalandırılacakları ve aykırılığın durumuna göre söz konusu kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacağı uyarılarına yer verildi. Ayrıca konusu suç teşkil eden davranışlarla ilgili olarak Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi gereğince gerekli adli işlem başlatılacağı bilgilerine yer verildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@