Karadeniz’deki yangınları PKK üstlendi

Karadeniz Bölgesi’nden onlarca farklı noktada başlayan ve 2 gündür devam eden orman yangınlarını terör örgütü PKK üstlendi.

GÜNDEM 24.12.2019, 21:30 30.12.2019, 21:15 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Karadeniz’deki yangınları PKK üstlendi

Karadeniz Bölgesi’nden onlarca farklı noktada başlayan ve 2 gündür devam eden orman yangınlarını terör örgütü PKK üstlendi. Son günlerde üst üste darbe yiyen terör örgütü PKK bu kez ormanları hedef aldı. Trabzon’da başlayan ve onlarca farklı noktada devam eden yangınları PKK’nın üstlendiği öğrenildi.

Ormanları PKK’lı Teröristler Ateşe Vermiş

2 gündür devam eden ve tüm Türkiye’nin ciğerini yakan orman yangınlarını üstlenen terör örgütü PKK’dan küstah bir açıklama geldi. Terör örgütü PKK’ya yakın olan yayın organlarında yer alan haberlerde, Trabzon’daki 22 ayrı noktada ormanlık alanı PKK’lı teröristlerin ateşe verdiği belirtildi. Kendilerine ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’ dedikleri öğrenilen PKK’lı terörist grubunun Trabzon’un bütün ilçelerinde eylem gerçekleştirdik açıklamalarında bulunduğu öğrenildi. Türkiye’ye karşı küstah ifadelerin kullanıldığı açıklamada çok sayıda evin de tahrip edildiği belirtildi.

Karadeniz’deki yangınlar

Birçok Bölgede Yangınlar Devam Ediyor

Karadeniz Bölgesi’nde çıkan ve tüm Türkiye’yi üzen orman yangınlarından bir kısmı kontrol altına alınırken birçok farklı noktada yangınların devam ettiği öğrenildi. Trabzon, Artvin, Ordu ve Giresun illerinde dün akşam saatlerinde başlayan ve 69 farklı noktayı etkisi altına alan örtü ve orman yangınları sonrasında Trabzon Dernekpazarı ilçesinde 5 mahalle ile Rize merkeze bağlı olan Kurtuluş Köyü ve unca Beldesi’nde de farklı noktalarda bulunan ormanlık alanlarda da akşam saatlerinde yangın çıktığı öğrenildi. Yangın ihbarının üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken ekiplere çevredeki vatandaşların da yardım ettiği yangınların kontrol altına alınabilmesi için ekiplerin ve vatandaşların yoğun bir çaba sarf ettiği belirtildi.

Karadeniz’deki yangınlar

Karadeniz’deki yangınlar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@