Karamollaoğlu’ndan yerli otomobile İtalyan eleştirisi

Saadet Partisi Genel başkanı Temel Karamollaoğlu, herkesin konuştuğu yerli otomobil ile ilgili açıklamalarda bulundu. Birde yerli arabamız çıktı diyen Karamollaoğlu, otomobilin modelinin İtalyanlara yaptırıldığını söyleyerek eleştirdi.

GÜNDEM 29.12.2019, 09:49 Sema Topbaş
Karamollaoğlu’ndan yerli otomobile İtalyan eleştirisi

Saadet Partisi Genel başkanı Temel Karamollaoğlu, herkesin konuştuğu yerli otomobil ile ilgili açıklamalarda bulundu. Birde yerli arabamız çıktı diyen Karamollaoğlu, otomobilin modelinin İtalyanlara yaptırıldığını söyleyerek eleştirdi. Türkiye’nin gündemine oturan yerli otomobil ile ilgili siyasi partilerden açıklama geldi. İlk sürüşünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı yerli otomobil ile ilgili Saadet Partisi Lideri’nden İtalyan eleştirisi geldi.

Modeli İtalyanlar yaptı Eleştirisi

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Şimdi bir de yerli arabamız çıktı diyerek Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu tarafından yapılan yerli araba için yerli dendiğini fakat modelinin İtalyanlara yaptırıldığını belirtti. Bu otomobilin yüzde yüz yerli olması gerektiğini söyleyen Karamollaoğlu, aracın yüzde yüz yerli olması halinde bu atılımı kim yaparsa yapsın iktidarı da dahil ederek her zaman destek vereceklerini söyledi.

banner32

Ekrem İmamoğlu’ndan Yerli Otomobile Destek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu ise yerli otomobile destek açıklaması yaptı. İYİ Parti Lideri Merak Akşener’i evinde ziyarette bulunan İmamoğlu, ziyaret sonrasında Türkiye’nin yerli otomobili hakkında destekleyici açıklamalarda bulundu. Bunun bir başlangıç olduğunu belirten İmamoğlu, ülkemizin bir yeri aracı olmasını umduğunu olduğunda da İBB’nin araçlarını oradan alacağını ifadelerine ekledi.

Devlet Bahçeli’den Yerli Otomobile İlk Yorum

MHP Lideri Devlet Bahçeli’de yerli otomobil için ilk yorumunu yaptı ve gurur duyduğunu söyleyerek Mühendisleri, iş adamlarını, işçileri ve hükümeti kutladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@