Karantinada Türkiye Cumhuriyeti Devletine küfür eden öğrencilere tutuklama kararı

Dünya geneline yayılan yeni tip koronavirüs salgını sonrasında yurt dışından özel uçakla Türkiye’ye getirilen ve Bolu’da bulunan KYK yurduna yerleştirilen öğrenciler sosyal medyada açtıkları canlı yayında Türkiye Cumhuriyeti Devletine küfür etmişlerdi. Haklarında soruşturma açılan ve gözaltına alınan 3 öğrenciden 2’sinin tutuklandığı öğrenildi.

GÜNDEM 30.03.2020, 23:51 30.03.2020, 23:56 Sema Topbaş
Karantinada Türkiye Cumhuriyeti Devletine küfür eden öğrencilere tutuklama kararı

Dünya geneline yayılan yeni tip koronavirüs salgını sonrasında yurt dışından özel uçakla Türkiye’ye getirilen ve Bolu’da bulunan KYK yurduna yerleştirilen öğrenciler sosyal medyada açtıkları canlı yayında Türkiye Cumhuriyeti Devletine küfür etmişlerdi. Haklarında soruşturma açılan ve gözaltına alınan 3 öğrenciden 2’sinin tutuklandığı öğrenildi. 28 Mart tarihinde başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 3 öğrenciden 2’sinin tutuklandığı 1’inin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı bilgisine ulaşıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Devletine Küfür Eden 3 Öğrencinin Cezası Belli Oldu

banner32
Yurt dışından Türkiye’ye getirilen ve Bolu’da yer alan KYK yurdunda karantina altına alınan öğrencilerden 3’ünün geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından açtıkları canlı yayında Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik küfürler savurmaları sonucunda Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti ve öğrenciler hakkında soruşturma başlattı. Haklarında soruşturma başlatılan Mehmet Nuri M., Murat Y. ve M.K.K’nın 28 Mart tarihinde gözlem altında tutuldukları KYK yurdundan özel kıyafetlerle alınan tedbirler kapsamında gözaltına alındığı ve  emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildiği öğrenildi. Sosyal medya hesabından canlı yayın yapan Murat Y. ve canlı yayın esnasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne küfür yağdıran Mehmet Nuri M.’nin savcılık sorgularının hemen sonrasında çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandıkları, M.K.K’nın ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Canlı Yayında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni Aşağılayarak Küfür Etmişti

Küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs sonrasında devlet tarafından yurt dışından Türkiye’ye getirilen ve Bolu’daki KYK yurdunda karantina altına alınan yaklaşık 500 öğrenci arasında yer alan 3 öğrenci sosyal medya hesabından yaptıkları canlı yayın sırasında kaldıkları yurttaki eşyaları karıştırmaları sonucunda canlı yayını izleyenler tarafından tepki toplamışlardı. Yurdun kız öğrenci yurdu olduğunu bilmediklerini söyleyen öğrenciler canlı yayını kapattı. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra yeni bir canlı yayın açan öğrencilerden Mehmet Nuri M. isimli öğrenci Türkiye Cumhuriyeti devleti’ni aşağılayıcı cümleler kullanarak küfür etmişti.

Yorumlar (2)
Ali . 5 ay önce
Karaktersiz hainler.
Vatansever 5 ay önce
Atın dışarı vatan sız kalsın. Anlasınlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@