Kayınvalidesini reddeden kadın kocası tarafından zorla hamile bırakıldı

Malatya’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Kayınvalidesinin torun isteğini reddettiği öğrenilen kadının kocası tarafından zorla hamile bırakıldığı ve babasının evine sığındığı öğrenildi.

Kayınvalidesini reddeden kadın kocası tarafından zorla hamile bırakıldı

Malatya’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Kayınvalidesinin torun isteğini reddettiği öğrenilen kadının kocası tarafından zorla hamile bırakıldığı ve babasının evine sığındığı öğrenildi. Kocasının ailesiyle görüşmesini istemediğini öne süren kadın hem kayınvalidesi hem de kocasından fiziksel şiddet gördüğünü iddia ettiği öğrenildi.

Kocası Tarafından Zorla Hamile Bırakıldığını İddia Etti

Olay, Malatya Pütürge ilçesinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, 15 Haziran 2019 tarihinde görücü usulü ile kendi köylüsü olduğu öğrenilen Hüseyin K. İle evlenen Dilan K.’nın evlilik sonrasında kocasının yaşadığı İstanbul’a taşındığı öğrenildi. 6 aylık evliliğinde hem kocasından hem de kayınvalidesinden fiziksel şiddet gördüğünü iddia eden 18 yaşındaki Dilan K. Kocasının çocuk isteği üzerine henüz erken olduğunu söylediğini bunun üzerine kocası Hüseyin K. tarafından zorla hamile bırakıldığını iddia etti. Evliliğinin ilk günlerinde kocası ile arasında hiçbir sorun olmadığını ilerleyen günlerde kayınvalidesinin kendisine çocuk sahibi olmasını söylediğini belirten Dilan K. kocasının da çocuk için ısrarcı olmaya başladığını henüz erken olduğunu söylemesi üzerine de zorla hamile bırakıldığını belirtti.

Babasına Beni Kurtar Mesajı Atmış

Evlendikten sonra ailesiyle görüşmesine engel olunduğunu öne süren genç kadın ailesiyle görüşmesi durumunda ölümle tehdit edildiğini iddia etti. Fiziksel şiddete ve tehdide maruz kaldığını söyleyen Dilan K. en sonunda ölümü göze alarak babasına sosyal medya üzerinden ‘Beni kurtar’ mesajı attığını bu mesaj üzerine babasının İstanbul’a geldiğini söyledi. Kızının mesajını aldıktan sonra İstanbul’a gelen baba Aslan Aksu dünürleri tarafından tehdit edildiğini iddia etti. Kızını göremeyen baba damadı ile arasında yaşanan tartışma sonrasında polise başvurdu. Polisin devreye girmesiyle kızını aileden alarak Pütürge’ye geri döndü. Baba ve kızın memleketlerine geri dönmesinin ardından Hüseyin K. ve ailesinin tehditlerinin devam ettiği ve baba Aslan Aksu’nun tehditler sonucunda savcılık, ilçe kaymakamlığı ve jandarma komutanlığına başvurarak koruma talebinde bulunduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@