Kız öğrencilerin etek boyunu ölçerek aşağılayan müdürün ses kaydı internete düştü

Siirt’te kız öğrencilerin etek ve pantolon boyunu ölçen ve aşağılayıcı cümleler kullanan okul müdürünün ses kaydı internette yayınlandı.

GÜNDEM 06.12.2019, 14:48 06.12.2019, 23:44 Sema Topbaş
Kız öğrencilerin etek boyunu ölçerek aşağılayan müdürün ses kaydı internete düştü

Siirt’te kız öğrencilerin etek ve pantolon boyunu ölçen ve aşağılayıcı cümleler kullanan okul müdürünün ses kaydı internette yayınlandı. Kız öğrencilerin etek boyunu ve pantolon boyunu ölçen okul müdürünün sosyal medyada yayınlanan ses kaydı Milli Eğitim Bakanlığı’nı harekete geçirdi.

Valilik Soruşturma Başlattı

Olay, Siirt Kurtalan ilçesinde yer alan bir Anadolu Lisesi’nde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, okul müdürü F.K okuldaki kız öğrencilerin etek ve pantolon boylarını ölçerek aşağılayıcı cümleler kullandı. Okul müdürünün öğrencilere hakaret ettiği ses kayıtları sosyal medyada paylaşıldı.

Ses Kaydında Hakaret Ettiği Duyuluyor

banner32
Öğrencilere aşağılayıcı cümleler kullanan okul müdürü F.K’nın sosyal medyada paylaşılan ses kaydında, ‘Mayoyla gelemezsin buraya. Senin yatak odan değil burası.’ dediği duyuluyor. Bağırarak konuştuğu ve hakaret ettiği duyulan müdür için Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, söz konusu okul müdürünün öğrencilere psikolojik şiddet uyguladığı ve hakaret ettiği belirtilirken okul müdürü F.K’nin açığa alındığı ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Sosyal Medyada Tepki Yağdı

Anadolu Lisesi Müdürü olan F.K’nın kız öğrencilerin etek ve pantolon boyunu ölçerek yaptığı hakaretlerin ses kayıtlarının sosyal medyaya düşmesinin ardından birçok sosyal medya kullanıcısı duruma tepki gösterdi. Paylaşılan ses kaydına binlerce kişiden yorum gelirken söz konusu video binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Yorumlar (1)
İSOT 9 ay önce
MÜDÜR HAKLI BU COCUKLARIN PSİKOLOJİSİ BOZULACAK DİYE OKULDA DİSİPLİNMİ KALIR

Gelişmelerden Haberdar Olun

@