Kocaeli'ye lapa lapa kar yağdı

Meteorolojinin, Marmara Bölgesi için yaptığı kar yağışı uyarılarının ardından Kocaeli'nin yüksek kesimlerine lapa lapa yağan kar, etrafı beyaza bürüdü.

GÜNDEM 30.12.2019, 00:22 Şener Koştu
Kocaeli'ye lapa lapa kar yağdı

Kocaeli’nin yüksek kesimlerinde sabah saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı, etrafı beyaza bürüdü. Yağan karla birlikte büyük bir mutluluk yaşayan üniveriste öğrencileri ise dışarı çıkarak karın tadını çıkardı.

Alçaklarda Yağmur, Yükseklerde Kar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava tahmini değerlendirmelerinde İstanbul ve civarında etkili olması beklenen kar yağışı, Kocaeli’nin yüksek kesimlerinde etkisini gösterirken, alçak kesimlerde ise yağmur etkili oldu. Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı sonrası etraf bir gelin gibi beyaza büründü.

banner32

Gece Yarısından Sonra Etkisini Artıracak

İzmit, Körfez, Derince, Kartepe ve Gölcük başta olmak üzere Kocaeli’nin birçok ilçesinin yüksek kesimlerine bu yıl ilk defa kar düştü. Umuttepe Yerleşkesinde de etkili olan kar yağışı etrafı beyaza bürüdü. Yerleşkede eğitim gören üniversite öğrencileri, kar yağışıyla birlikte kendilerini dışarı atarak yağan karın keyfini çıkardı. Antalya ve farklı illerden üniversite eğitimi için gelen ve yaşamlarında ilk defa kar yağışına tanıklık eden üniversite öğrencileri ise büyük mutluluk yaşadı. Meteorolojinin gece yarısından sonra kar yağışının etkisini artıracağı tahmininin ardından harekete geçen Kocaeli Büyülşehir Belediyesi kar timleri, etkili kar yağışının olacağı bölgelerde tuzlama çalışmaları yürütüyor.

Kar Yağışını İlk Defa Gördüm

Antalya’dan üniveriste eğitimi almak için Kocaeli’ye gelen Saadet Sert, hayatında ilk kez kar yağışı gördüğünü ve çok mutlu olduğunu ifade ederken, bir başka üniveriste öğrencisi Azime Kara ise “Karın ilk defa bu kadar yoğun yağdığına tanıklık ettim. İnsan, gerçekten çok mutlu oluyor. Ömrümde hiç bu kadar kar görmemiştim. Şu an her taraf bembeyaz ve çok güzel. Yağan karın tadını çıkarıyoruz.” dedi.    

    

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@