Komşunun eşeğine tecavüz davasında karar açıklandı

Eskişehir'de komşusunun eşeğine tecavüz eden M.K., eşeği kullanılamaz hale getirme ve değerini düşürme suçlamalarından beraat ederken, eşeğe tecavüz ettiği için Hayvanları Koruma Kanununa istinaden 300 lira para cezasına çarptırıldı.

GÜNDEM 05.01.2020, 19:58 05.01.2020, 20:03 Şener Koştu
Komşunun eşeğine tecavüz davasında karar açıklandı

Eskişehir’de yaşanan olayda komşusunun eşeğine tecavüz ettiği iddia edilen 47 yaşındaki M.K.’nın yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme, hakkındaki suçlamalara itiraz etmeyen M.K.’nın 300 lira para cezasına çarptırılmasına karar verdi.

 Cep Telefonu Görüntülerini Delil Sundu

Eşeğe tecavüz olayı Eskişehir'in Odunpazarı ilçesindeki Aşağıılıca Mahallesi'nde yaşandı. Hayvancılıkla uğraşan N.B., geçen sene Şubat ayında komşusunun eşeğine tecavüz ettiğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Eşeğe tecavüzle ilgili cep telefonuna kaydettiği görüntüleri de savcılığa delil olarak sundu. Hakkındaki şikayete istinaden M.K. hakkında soruşturma başlatan savcılık, M.K.’nın ifadesine başvurdu. M.K., savcılığa vermiş olduğu ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul ederek herhangi bir itirazda bulunmadı.

Eşeğin Değerini Düşürmekten Suçlu Bulundu

Eşeğe tecavüz suçlamasıyla M.K. hakkında soruşturmayı yürüten savcılık, eşeği kullanılamayacak hale getirme ve değerini düşürme suçundan M.K. hakkında 4 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmasına karar verdi. Eskişehir 8. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına sanık M.K. ile müşteki N.B. katılmadı. Her iki tarafında avukatının katıldığı karar duruşmasında mahkeme, sanık M.K.’yı, eşeğin cinsel ilişkiye girmeyle kullanılamayacak hale gelmeyeceğine ve değerinin düşmeyeceğine kanaat getirerek eşeği kullanılamayacak hale getirme ve değerini düşürme suçundan suçlu bulmayarak beraatine karar verirken, eşekle cinsel ilişkiye girerek Hayvanları Koruma Kanununa göre kabahat fiilini işlediğinden 300 lira para cezasına çarptırdı.   

banner32
  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@