Konya'da polis koronavirüs şüphelisi şahsın peşine düştü

Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kısa bir süre önce Güney Kore'den geldiğini söyleyen bir kişi, boğaz ağrısı şikayetiyle müracaat etti. Ancak bu şahıs, daha sonra tedavi olmadan hastaneden ayrılınca polis koronavirüs şüphelisi şahsı yakalayarak hastaneye getirdi.

GÜNDEM 26.02.2020, 12:36 26.02.2020, 15:31 Şener Koştu - sener.kostu@canlihaber.com
Konya'da polis koronavirüs şüphelisi şahsın peşine düştü

Yakın bir tarihte Konya’daki Meram Tıp Fakültesi’ne boğaz rahatsızlığından dolayı müracaat ederek Güney Kore’den kısa bir süre önce geldiğini söyleyen 35 – 40 yaşlarındaki bir kişi tedavi olmadan hastaneden ayrılınca polis, koronavirüs şüphelisi şahsın peşine düştü. Polis tarafından yakalandıktan sonra hastaneye götürülen şahsın yapılan ilk tetkiklerinde koronavirüse rastlanmadığı bildirildi. Şahsın, tüm ihtimallere karşın hastanede izolasyonlu odada karantina altında tutulduğu öğrenildi.

Hastaneye Maskeli Geldi   

Meram Tıp Fakiltesi’ne ağzında maske takılı halde müracaat eden şahıs, Güney Kore’den yeni geldiğini ve boğazından rahatsız olduğunu söyleyerek koronavirüs salgınından dolayı muayene olmak istediğini beyan etti. Hastaneye kaydının yapılması için kimliği istenince arabadan alıp geleceğini söyleyen şahıs, hastaneye geri gelmedi.

Kentte Paniğe Neden Oldu

Olayın kentte duyulmasının ardından Konya’da koronavirüs paniği baş gösterdi. Kentte yaşanan büyük panikten sonra harekete geçen polis ekipleri, hastanenin güvenlik kamera kayıtlarından yaptığı incelemeyle şahsın kim olduğunu tespit etti. Daha sonra şahsın peşine düşen polis, şahsı yakalayarak hastaneye getirdi. Enfeksiyon uzmanları tarafından muayene edilen şahısta koronavirüs belirtisine rastlanmadı. Güney Kore’den yeni döndüğünden dolayı önlem olarak izolasyonlu odaya alınan şahsın sağlık durumu yapılacak tetkiklerden sonra kesinlik kazanacak.

Başhekim Kamuoyunu Bilgilendirdi

Kentte büyük paniğe neden olan olayla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapan Meram Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Tevfik Küçükkartallar, “Güney Kore’den kısa bir süre önce döndüğünü söyleyen şahıs, hastanemize müracaat etmiştir. Hastanemize müracaat ettikten sonra tanı konan bir koronavirüs şüphelisi yoktur. Böyle bir şey olursa da Sağlık Bakanlığı’na bilgi veriyoruz. Bazı hastalarımız acil servise gelirken önlem olarak maske takıyorlar. Bu şekilde maskeli gelen bir kişi, korku ve paniğe neden olmuştur. Boğaz ağrısı şikayetiyle hastanemize müracaat eden şahsın ateşi yoktu. Yüzünde maske olduğundan dolayı koronavirüs paniği yaşanmış. Şu an itibariyle hastanemizde karantina altında olan bir personelimizde bulunmuyor.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@