Korkunç cinayet 12 yıl sonra ortaya çıktı

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde 12 yıl önce öldürülen işadamı Aydın Koçaslan cinayetinin dosyası yeniden açıldı. Polis ekiplerinin çalışmaları doğrultusunda ise cinayetin kim tarafından işlendiği çapraz sorguda ortaya çıktı.

Korkunç cinayet 12 yıl sonra ortaya çıktı

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde 12 yıl önce öldürülen işadamı Aydın Koçaslan cinayetinin dosyası yeniden açıldı. Polis ekiplerinin çalışmaları doğrultusunda ise cinayetin kim tarafından işlendiği çapraz sorguda ortaya çıktı. İzmit’te bir işadamı olan Aydın Koçaslan, Kocaeli’nin Başiskele ilçesine bağlı olan Bahçecik civarındaki ormanlık bir alanda 20 Nisan 2008 tarihinde darp edilmiş şekilde bulunmuştu. Olay yerinden hemen hastaneye götürülen Koçaslan, hemen tedavi altına alındı. Ancak hastanede tedavi gören işadamı 9 Kasım 2008 tarihinde yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Olaya ilişkin ise gözaltına alınan Ardahan Arda, yeterli delil bulunamadığı için serbest bırakıldı.

Cinayet 12 Yıl Sonra Ortaya Çıktı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nde bir süre önce göreve başlayan Veysel Tipioğlu, bu dosyanın yeniden açılmasını istedi. Emniyet Müdürü’nün talimatı sonrasında ise Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti ve olaya ilişkin deliler yeniden göz önüne getirildi. Ekiplerin çalışması sonrasında ise delil yetersizliğinden serbest kalan Ardahan Arda ve 9 kişi gözaltına alındı.

İtiraf Etti

İşadamının yanında çalışan Ardahan Arda, polis ekipleri tarafından sorguya alındı ve çapraz sorguda önce her ne kadar itiraf etse de daha sonra cinayeti işlediğini itiraf etti. Hesabına para geçirdiği için patronunu öldürdüğünü söyleyen Arda, olayı ise 3 kişi ile birlikte planladıklarını da itiraf etti. Daha sonra ise Ardahan Arda ve K.K, F.G ve B.A.Y işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte adliyeye sevk edildi.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@