Koronavirüs cezaevindeki 3 mahkumu canından etti! 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapılan açıklamada, cezaevinde 17 kişiye koronavirüs teşhisi konulduğunu ve 3 mahkumun koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği duyuruldu.

GÜNDEM 13.04.2020, 13:39 13.04.2020, 15:23 Sema Topbaş
Koronavirüs cezaevindeki 3 mahkumu canından etti! 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapılan açıklamada, cezaevinde 17 kişiye koronavirüs teşhisi konulduğunu ve 3 mahkumun koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiği duyuruldu. Koronavirüse karşı alınacak tedbirlerle ilgili beşinci koordinasyon toplantısına video konferans aracılığıyla bağlanan Bakan Gül, koronavirüsün cezaevlerine de sıçradığını açıkladı.

Adalet Bakanı’ndan Açıklama

HSK Başkanvekili, HSK Birinci Daire Başkanı, Türkiye Barolar Birliği Başkanı, Türkiye Noterler Birliği Başkanı, Bakan Yardımcıları ve Adalet Bakanlığı Bürokratlarının katılım gösterdiği koronavirüse karşı alınacak tedbirlerin beşinci görüşmesinin hemen ardından Adalet Bakanı Gül önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, 5 açık ceza infaz kurumunda yer alan 17 hükümlüye koronavirüs teşhisi konduğunu ve 3 hükümlüğünün tedavi esnasında hayatını kaybettiğini duyurdu. 

‘Onların Sağlığı Bize Emanettir’

banner32
Salgının başladığı ilk günden bu yana ceza infaz kurumlarında alınan titiz tedbirler sonucunda bugüne kadar hiçbir pozitif vaka görülmediğini söyleyen Bakan Gül, ‘Ceza infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutukluların sağlıkları bize emanettir’ ifadelerinde bulundu. 

13'ünün Sağlık Durumu İyi

Koronavirüs salgınına yakalanan hükümlülerin sağlık durumu hakkında bilgi veren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, salgına yakalanan ve hastanede tedavileri devam etmekte olan 14 hükümlüden 13'ünün sağlık durumunun iyi olduğunu ancak kronik rahatsızlığı olan1 hükümlünün yoğun bakımda tedavisinin devam ettiğini aktardı.

Tedbirler Tititzlikle Alınmaya Devam Ediyor

Bakan Gül, salgınla ilgili tüm tedbirlerin en titiz şekilde alınmaya devam ettiğini belirtirken gerekli olan tüm koşulların sağlandığını ve cezaevindeki tüm hükümlü ve tutukluların bu süreçten en az zararı görmesi için gerekn önlemlerin sonuna kadar alınmaya devam edeceğini ifade etti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@