Koronavirüs sebebiyle 1 polisimiz şehit oldu! Bakan Soylu acı haberi verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de de etkisini göstermekte olan yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, emniyet güçlerinde de hastalığa yakalananlar olduğunu ancak sürekli son dakika olarak gündeme getirmediklerini ve polis teşkilatında koronavirüs sebebiyle bir kaybımız olduğunu aktardı.

GÜNDEM 06.04.2020, 23:53 Sema Topbaş
Koronavirüs sebebiyle 1 polisimiz şehit oldu! Bakan Soylu acı haberi verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de de etkisini göstermekte olan yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, emniyet güçlerinde de hastalığa yakalananlar olduğunu ancak sürekli son dakika olarak gündeme getirmediklerini ve polis teşkilatında koronavirüs sebebiyle bir kaybımız olduğunu aktardı. Tv100 canlı yayınında önemli açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, söz konusu virüs karşısında dağılan, şaşıran ve alt yapısı yeterli olmayan ülkeler olduğunu ifade etti.

Koronavirüs3 Yakalanan 1 Polisimiz Şehit Oldu

banner32
Canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, koronavirüs salgınının emniyet teşkilatında da etkili olduğunu ancak sürekli olarak son dakika haberiyle gündeme getirmek istemediklerini aktardı. Bunların yüksek sayılar olmadığını belirten Soylu, ne geri gönderme ne de geçici barınma merkezlerinde tek bir koronavirüs vakası bulunmadığını ifade etti.

OHAL Açıklaması

Uzun bir süredir gündemde olan OHAL’le ilgili soruya da yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, OHAL için bu kesinlikle olmaz demenin doğru olmadığını söyleyen Soylu, şu anda önemli bir süreç yürütüldüğünü söyledi. Biz ne Çin ne de İran değiliz diyen Bakan Soylu, 212 bin işletmenin bir anda kapandığını, 20 yaş altında olanların zaten eğitim sürecine ara verildiğini ve diğer tarım işçiliği vs. ile ilgili de istisna getirildiğini belirtti. Koronavirüs salgını kapsamında ülkedeki hareketliliğin en düşük seviyeye getirildiğini söyleyen Bakan Soylu, hem 20 yaş altı hem de 65 yaş üstü kişilerin istisnalar haricinde bu sürece uyduğunu ifade etti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@