Koronavirüs sonrası ‘Gelmeyin’ çağrısında bulunulan Bodrum’a 125 bin araç giriş yaptı

Koronavirüs salgının ülkemize sıçramasının ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın "Gelmeyin" çağrısına kulak asmayan 125 bin araç ilçeye giriş yaptı.

GÜNDEM 03.04.2020, 18:23 03.04.2020, 18:28 Sinem Ramazanoğlu
Koronavirüs sonrası ‘Gelmeyin’ çağrısında bulunulan Bodrum’a 125 bin araç giriş yaptı

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan ve ülkemize de sıçrayan koronavirüs sonrası, Muğla’nın gözde ilçesi olan Bodrum’un Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Gelmeyin" çağrısında bulundu. Aras’ın çağrısına rağmen 10 Mart tarihinden bugüne ilçeye toplamda 125 bin araç giriş yaptı. İlçe girişinde yapılan kontrol sırasında yaklaşık 4 kilometrelik kuyruk olduğu görüldü.

25 günde 125 bin araç giriş yaptı

banner32
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının 10 Mart tarihinde ülkemizde de görülmesinin ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras gelmeyi düşünen ziyaretçilere "Gelmeyin" çağrısında bulundu. Aras’ın bu çağrısına rağmen Bodrum’un tek girişi olan Torba’da yaklaşık 4 kilometrelik araç kuyruğu olduğu görüldü. Polis ekipleri tarafından yapılan kontrollerde 65 yaş üstü vatandaşların seyahat izin belgeleri kontrol edilip, sürücü ve yolcuların ateşleri ölçüldü. Ateşi 37 derecenin üzerinde olan yolcular, tedbir amaçlı ambulans ile hastaneye sevk edildi. Yazlık evlerine gelen kişilerin adres ve telefon bilgileri alınarak, 14 gün boyunca dışarı çıkmamaları konusunda uyarıda bulunuldu. Valilik izniyle sefer yapılan şehirlerarası otobüslerde de denetim gerçekleştirildi.

Bodrum Belediye Başkanı açıklamada bulundu

Muğla’nın turistik mekanı olan Bodrum’un Belediye Başkanı Ahmet Aras, koronavirüs tedbirleri kapsamında okulların uzaktan eğitim sistemine geçilmesinin ardından ilçeye 100 bin tatilcinin geldiğini belirterek, "Şu an büyük dolaşım yok. Ama yine de gelenler var. Alışveriş yapanların birçoğunun araçlarının plakasının 34 ya da 06 olduğunu görüyoruz. İstanbul'da 10 katlı apartmanda yaşamaktansa buradaki yazlığında rahat izole süresi geçirmek istiyorlar. Onlara da hak vermek istiyorum. Ancak İstanbul'dan buraya gelen bir kişi koronavirüsü yüzünden hayatını kaybetti. Temas olduğu kişiler olmuş olabilir. Bizim itirazımız bunlara. Salgın kontrol edilinceye kadar herkesin evinde kalmasını istiyorum. Herkes dikkatli olsun istiyorum" açıklamasında bulundu.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@