Koronavirüs şüphesiyle karantina altında olan 6 kişinin tahlil sonuçları açıklandı

Koronavirüs şüphesiyle karantina altına alınan 6 kişinin tahlil sonuçlarının negatif çıktığı ve herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadığı Sağlık Bakanı Koca tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Koronavirüs  şüphesiyle karantina altında olan 6 kişinin tahlil sonuçları açıklandı

Yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırıldıktan sonra koronavirüs şüphesiyle karantinaya alınan 5 kişi hakkında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs şüphesiyle karantina altında tutulan 5 kişiye yapılan tahliller neticesinde sonuçların negatif çıktığını söyledi. Ayrıca Afyonkarahisar’da tedavi altında olan İranlı bebeğin ise mevsimsel gribe yakalandığı belirlendi.

Olumsuzluk Yok  

Ülkemizde son 24 saatte 6 kişi koronavirüs şüphesiyle çeşitli hastanelerde karantina altına alındı. Komşumuz İran’dan dün ülkemize giriş yapan 3 Türk vatandaşımız, Van ilimizde yüksek ateş şikayetiyle hastaneye götürüldü. Hastanede tedavi altına alınan 3 vatandaşımızda, yüksek ateşten dolayı koronavirüs şüphesiyle karantina altına alındı. Hakkari’de ise bir anne ve evladı yüksek ateş şikayetiyle hastaneye müracaat etti. Anne ve evladı da koronavirüs şüphesiyle Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Sağlık Bakanı Koca, bu kişilerin yapılan testlerinde sonuçların negatif çıktığını ve herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadığını söyledi.

İranlı Bebek Mevsimsel Grip

20 gün önce ülkemize giriş yapan İranlı bir ailenin bebeğinde yüksek ateş görülünce koronavirüsten şüphelenildi ve bebekten alınan kan örnekleri tahlile gönderildi. Bebeğin sağlık durumuyla ilgili bir açıklama yapan Afyonkarahisar Valiliği, “Bu sabah saatlerinde Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne yüksek ateş şikayetiyle ailesi tarafından getirilen 3 yaşındaki çocuğun koronovirüs taşıyor olabileceğinden şüphelenilmiş ve alınan kan örnekleri tahlile gönderilmiştir. 3 yaşındaki çocuğun kan tahlillerinde herhangi bir olumsuz duruma rastlanmamış ve mevsimsel grip tanısı konmuştur. İlimizde şu an itibariyle koronavirüs (Kovid-19) vakası ya da şüphelisi bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@