Koronavirüs teftişinde vatandaşları azarlayan Uşak Valisi’ne tepki yağıyor

Uşak’ta kentin en işlek caddesinde koronavirüs teftişine çıkan Uşak Valisi Funda Kocabıyık, üslubuyla sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepki çekti. 

GÜNDEM 01.04.2020, 15:27 01.04.2020, 15:30 Sema Topbaş
Koronavirüs teftişinde vatandaşları azarlayan Uşak Valisi’ne tepki yağıyor

Uşak’ta kentin en işlek caddesinde koronavirüs teftişine çıkan Uşak Valisi Funda Kocabıyık, üslubuyla sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepki çekti.  Uşak Valisi Funda Kocabıyık, koronavirüs tedbirlerini teftiş etmek için İsmet Paşa Caddesi’nde vatandaşlara karşı sergilediği üslup herkesin tepkisini çekti. 

Uşak Valisi’ne Tepki Yağıyor

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, getirilen koronavirüs yasaklarını teftiş etmek için Uşak’ın en işlek caddesi olan İsmet Paşa Caddesi’ne çıktı. Burada koronavirüse karşı alınan tedbirleri denetleyen Vali Kocabıyık, gösterdiği üslupla sosyal medyanın gündemine oturdu. 

Bağırarak Tepki Gösterdi

banner32
Teftiş sırasında vatandaşlara sert tepki gösteren Uşak Valisi Funda Kocabıyık, sağa sola bağırarak sosyal mesafeyi ayarlayın dedi. Kocabıyık’ın ‘Düzelt! Herkes, hadi!’ şeklinde sözler kullanınca sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.

Sosyal Medya Kullanıcıları Tepki Gösterdi

Uşak Valisi’nin gösterdiği bu tavır sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepki topladı. Vali Kocabıyık’ın üslubuna tepki gösteren kullanıcılar söz konusu video binlerce kişi tarafından paylaşılarak Kocabıyık eleştirildi. Vali’nin elinde eldiven olmaması ve yüzüne maske takmamasını eleştiren kullanıcılar gösterilen üslubun çok yanlış olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Valilere Yetki Vermişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı getirilen tedbirler kapsamında tedbirlerin denetimi için Valilere yetki vermiş ve Valilerin gerekli durumlarda kendi belirledikleri tedbirleri uygulamaya koyabileceklerini belirtmişti. Ayrıca Erdoğan getirilen tedbirlerin Valiler tarafından ciddiyetle takip edilmesinin ısrarla altını çizmişti.
 

Yorumlar (1)
Ayşe Dikmen 4 ay önce
Sayı vali bir türlü mütevazi ve alçak gönüllü olmayı öğrenemedik ayıp ya....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@