Koronavirüs tetsi pozitif çıkan AK Partili isim kim? Sağlık durumu nasıl?

Bugün Meclis’te oy kullanan Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun yeni tip koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

GÜNDEM 30.06.2020, 17:54 30.06.2020, 18:14 Sema Topbaş
Koronavirüs tetsi pozitif çıkan AK Partili isim kim? Sağlık durumu nasıl?

Bugün Meclis’te oy kullanan Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun yeni tip koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Sağlık durumunun iyi olduğu açıklanan Akbaşoğlu’nun temas kurduğu çevresi ve personele yapılan koronavirüs testlerinin negatif çıktığı duyuruldu.

AK Partili İsmin Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gelerek oy kullanan Akbaşoğlu'nun testinin pozitif çıktığı duyurulurken tedavisine başlandığı aktarıldı. Habertürk'ten aktarılan bilgilere göre,  AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu ve AK Parti Genel Merkezi'nin süreci yakından takip ettiği aktarıldı.

CHP Cephesinden Geçmiş Olsun Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı haberinin duyurulmasının ardından genel kurulda açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, durumu yakından takip ettiklerini dile getirerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı'yla Görüşmüştü

Diğer yandan AK Parti Genel Merkezi başta olmak üzere Meclis tarafından da sağlık durumu yakından takip edilen AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'nun yaklaşık 5 gün önce Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşme gerçekleştirmişti. Bakan Kasapoğlu ile bir araya gelen Akbaşoğlu, bu görüşmenin fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşmıştı. 

Muhammet Emin Akbaşoğlu

Muahmmet Emin Akbaşoğlu Kimdir?

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 1968 yılında doğdu. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlayan Akbaşoğlu, Halkla İlişkiler Bölümünden de mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukukunda yüksek lisans yapmakta olan AK Parti Grup Başkanvekili, Gaziosmanpaşa Milli Gençlik Vakfı İlçe Başkanlığı, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi. Öte yandan Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde Özel Kalem Müdürüve Müfettiş olarak görevler üstlenen Akbaşoğlu, Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığında Hukuk Müşaviri ve 1. Hukuk Müşaviri olarak görevler üstlendi. Ardından Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığı'na atanan Akbaşoğlu, Avrupa ülkeleri ile beraber gerçekleştirilen Geliştirilmiş Bilirkişilik Projesi'nde Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev üstlendi. Ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde de görev aldı. 25. ve 26. Dönem Çankırı Milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu Katip Üyesi olarak görev üstlenen Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Akbaşoğlu, Arapça ve İngilizce dillerini biliyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@