Koronavirüsle mücadelede umut veren gelişme! Sağlık Bakanı canlı yayında açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, canlı yayında koronavirüsle mücadeleyle ilgili yaptığı açıklamalarında sevindiren açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 23.03.2020, 21:14 23.03.2020, 21:21 Sema Topbaş
Koronavirüsle mücadelede umut veren gelişme! Sağlık Bakanı canlı yayında açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, canlı yayında koronavirüsle mücadeleyle ilgili yaptığı açıklamalarında sevindiren açıklamalarda bulundu. Koronavirüs hastalarının tedavileri hakkında önemli açıklamalarda bulunan Bakan, süreç içerisinde iyileşen vakalar olduğunu ve önümüzdeki günlerde iyileşen vakaları açıklayacaklarını söyledi.

Çin’de Kullanılan ve Sonuç Alınan İlaç Türkiye’ye Getirildi

banner32
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın canlı yayında yaptığı açıklamada, koronavirüs hastaları arasında iyileşen hastaların fazla olduğunu ifade etti. Bu sabah itibarıyla Çin’de kullanılmış olan özel bir ilaçtan sonuç aldıkları iddiası olan ve özellikle de yoğun bakım hastalıklarında kullanılması durumunda 11 günden 4 güne düşürüldüğüne dair bilgilerin olduğu ilacın Türkiye’ye yeterli miktarda getirildiğini duyurdu.

Kendisinin Çin Büyükelçiliği ile görüşme gerçekleştirdiğini söyleyen Sağlık Bakanı Koca, Çin’in bundan sonraki ihtiyaçları da karşılamada gayret içinde olacaklarını belirtti. 

Dünyada Kullanılan Tedaviler Yakından Takip Ediliyor

Canlı yayında yaptığı açıklamalarla önemli noktalara değinen Sağlık Bakanı Koca, Çin’den sabah itibarıyla Türkiye’ye ulaşan ilacın yoğun bakım şartlarında tedavileri devam etmekte olan hastalar üzerinde bugün itibarıyla kullanılmaya başladığını belirten Koca, ilacın hastalar üzerinde ne kadar etkili olup olmadığının tespit edilmiş olacağını söyledi. Öte yandan dünyada geçmiş dönemde ve şu an sonuç alınan ve kullanılan ilaçlar dahil olmak üzere yakından takip edildiğini de belirten Koca, ilaçların tedarik boyutlarıyla da yoğun bir temas ve çaba içerisinde olduklarını da ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@