Koronavirüsün 3 yeni belirtisi daha tespit edildi

Dünya genelinde etkili olan koronavirüs salgını etkisini devam ettirirken Fransız Bilim İnsanları koronavirüsün 3 yeni belirtisini daha ortaya çıkardı. Fransız Bilim İnsanlarına göre, koronavirüsün yol açtığı cilt rahatsızlıkları arasında psödo soğuk yanığı, ürtiker ve geçmeyen  kızarıklıkların yer aldığı belirtildi.

GÜNDEM 10.04.2020, 19:44 10.04.2020, 19:46 Sema Topbaş
Koronavirüsün 3 yeni belirtisi daha tespit edildi

Dünya genelinde etkili olan koronavirüs salgını etkisini devam ettirirken Fransız Bilim İnsanları koronavirüsün 3 yeni belirtisini daha ortaya çıkardı. Fransız Bilim İnsanlarına göre, koronavirüsün yol açtığı cilt rahatsızlıkları arasında psödo soğuk yanığı, ürtiker ve geçmeyen  kızarıklıkların yer aldığı belirtildi. Dünya genelinde koronavirüs salgınıyla mücadele devam ederken 1.5 milyondan fazla insana etki eden koronavirüsle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Koronavirüsün 3 Yeni Belirtisi

banner32
Koronavirüs üzerine araştırma yapan Fransız dermatologlar koronavirüsün belirtilerine yenilerini ekledi. Yapılan araştırmalara göre, bu yeni belirtiler arasında, sahte soğuk yanığı, ürtiker ve geçmeyen kızarıklık gibi bazı cilt rahatsızlıkları da koronavirüsün belirtileri arasında yer alabiliyor. Koronavirüsün e sık rastlanan belirtileri arasında, halsizlik, ateş, kuru öksürük, ve nefes darlığı gösterilirken yapılan araştırmalarla zaman zaman virüsün yeni belirtileri de ortaya çıkarılabiliyor. Ancak kesin tanı için yetkililer tarafından teste tabi tutulmak gerekiyor.

Belirtiler Arasında Ani Tat ve Koku Değişikliği De Yer Alıyor

Diğer yandan koronavirüsün diğer belirtileri arasında ani tat ve koku değişiklikleri de yer alıyor. Aynı zamanda ABD’de bir hastada koronavirüsün nadir bir beyin hastalığı geliştirmiş olabileceğinden de şüphelenilmişti. Ciltteki bazı rahatsızlıkların da koronavirüs belirtileri arasında olabildiğini belirten uzmanlar, SNDV’ye ulaştırılan çok sayıda vakanın incelemeleri sonucunda söz konusu belirtilerin koronavirüs ile ilişkilendirilebildiği ifade edildi. Öte yandan bu olası bulaştırıcı hastaların en hızlı şekilde tespit edilmesi için kamuoyu ve sağlık çalışanlarının bilgilendirildiği aktarıldı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@