Kurban Bayram’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan Koca açıkladı

Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında kameralar karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan birine yanıt verdi.

GÜNDEM 24.06.2020, 23:36 25.06.2020, 20:16 Sema Topbaş
Kurban Bayram’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan Koca açıkladı

Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında kameralar karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan birine yanıt verdi. Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı sorusunu yanıtlayan Bakan Koca, ‘Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması olmayacağı kanaatindeyim’ dedi.

Ramazan Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Gelmişti

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını ülkemizde de etkisini sürdürüyor. Salgın sebebiyle Ramazan Bayramı’nda tedbir amaçlı sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Ramazan Bayramı’nda uygulanan 4 günlük kısıtlama sonrasında yaklaşan Kurban Bayramı’nda da yasak olup olmayacağı merak edilmeye başlamıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  herkesin merak ettiği o soruya yanıt verdi.

Kurban Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında basın açıklaması yapan Bakan Koca, herkesin merak ettiği soruya yanıt verdi. Bilim Kurulu Toplantısı’nda Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olmasıyla ilgili bir konunun gündeme gelmediğini söyleyen Sağlık Bakanı, Kurban Bayramı için 1 aydan fazla bir zaman olduğunu ve önümüzdeki süreçte salgının seyrinin de bu konuda belirleyici olacağını ifade etti.

Kurban Bayramı

‘Önemli Olan Salgının Seyri’

Kurban Bayramı’nda, Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi bir kısıtlama olmayacağı kanaatinde olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı, kararı Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanı’nın vereceğini belirterek, ‘Burada önemli olan, salgının seyri’ sözlerine yer verdi. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@