Kurukahveci Mehmet Efendi gönülleri fethetti! 15 Temmuz ilanı gündem oldu

1871 yılından bu yana Türkiye’de hizmet veren Kurukahveci Mehmet Efendi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı ilan gönülleri fethetti.

GÜNDEM 15.07.2020, 16:51 15.07.2020, 16:58 Sema Topbaş
Kurukahveci Mehmet Efendi gönülleri fethetti! 15 Temmuz ilanı gündem oldu

1871 yılından bu yana Türkiye’de hizmet veren Kurukahveci Mehmet Efendi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yaptığı ilan gönülleri fethetti. Mehmet Efendi tarafından İstanbul Fatih’te kurulan ve Türkiye’nin yıllardır kahvede değişmeyen lezzeti olan Kurukahveci Mehmet Efendi’nin 15 Temmuz’un yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anımsatan ve anan ilanı sosyal medyanın gündemine oturdu.

15 Temmuz’a Özel İlan

Türk kahvesinin en tanınan markası olan ve yıllardır değişmeyen lezzeti ile damaklarda muhteşem bir tat bırakan Kurukahveci Mehmet Efendi, 15 Temmuz’un yıldönümünde yaptığı ilanla gönüllerde bir kez daha taht kurdu. Kurukahveci Mehmet Efendi’nin 15 Temmuz dolayısıyla hazırladığı ilanda Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.’ Sözüne yer verdi.

banner32
Kurukahveci Mehmet Efendi

Sosyal Medyada Gündem Oldu

 Kurukahveci Mehmet Efendi’nin 15 Temmuz’un yıldönümü sebebiyle hazırladığı bu ilan Twitter’ın gündemine oturdu. Binlerce Twitter kullanıcısı #Kurukahveci Mehmet Efendi etiketi altında tarihi çok eskiye dayanan kahve işletmesi hakkında güzel yorumlarda bulundu ve işletmeye teşekkür etti. 

Türk Kahvesi

Kurukahveci Mehmet Efendi Tarihçesi

1871 yılında İstanbul Fatih’te Mehmet Efendi tarafından kurulan bu işletme Türkiye’nin en eski işletmelerindendir. İşletmenin kurucusu olan Mehmet Efendi, 1857 yılında İstanbul Fatih’te dünyaya geldi. Süleymaniye Medresesi’nde eğitim gören Mehmet Efendi, eğitiminin ardından babasının dükkanında çalışmaya başladı. Tarihler 1871 yılı gösterirken işinin başına geçen Mehmet Efendi, çiğ kahveyi kavurup dibeklerde öğüttükten sonra müşterilerine hazır olarak satmaya başladı. Kahveyi öğütüp ilk defa hazır şekilde müşterilerine sunan Mehmet Efendi, ‘Kurukahveci Mehmet Efendi’ adıyla anılmaya başlandı. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@