KYK yurt ücretleri iade edilecek mi? Kredi ve burs kesilecek mi?

Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesinin ardından, yurtta kalan öğrenciler yurt için ödedikleri ücretlerin ne olacağı hakkında araştırmalara başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili açıklamada bulundu.

GÜNDEM 02.04.2020, 13:54 Sinem Ramazanoğlu
KYK yurt ücretleri iade edilecek mi? Kredi ve burs kesilecek mi?

Koronavirüsün ülkemize de sıçramasının ardından, yayılmasını engellemek için okullardaki eğitime ara verilip uzaktan eğitime geçiş yapıldı. Uzaktan eğitime geçiş sonrası yurtta kalan öğreciler, yurt için ödedikleri ücretin ne olacağı hakkında araştırma yapmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK yurt ücretleri hakkında açıklamada bulundu.

Erdoğan ödeme iadeleri hakkında açıklama yaptı

banner32
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurtta kalan öğrencilerin ödedikleri ücretlerin iade ediip edilmeyeceği hakkındaki tüm sorulara açıklık getirdi. Erdoğan konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, "Yükseköğrenim yurtlarında kalan öğrencilerden, Mart ayında yurtta kalmadıkları günlerin ücretlerini iade ediyor, Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için de ücret almıyoruz" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Twitter hesabından duyurdu

Konuyla ilgili bir açıklamada Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan geldi. Kasapoğlu Twitter hesabından, "Değerli öğrenci arkadaşlarım, Mart ayı yurt ücretini ödeyen öğrencilerimizin yurt ücretleri an itibarıyla iade edilmeye başlanmıştır. Yurtlarımız ve bütün imkânlarımızla yanınızda olmaya devam edeceğiz" paylaşımında bulundu.

"Kredi ve burs ödemelerinde kesinti yapmıyoruz"

Öğrenciler tarafından merak edilen bir diğer konu ise kredi ve burs ödemeleriydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuyla ilgili de, "Öğrencilerimizin kredi ve burs ödemelerinde de herhangi bir kesinti yapmıyoruz. Yine öğrencilerimizin kredi geri ödemeleri, Nisan, Mayıs ve Haziran ayı için ilave bir maliyet yansıtılmadan ertelenebilecek" açıklamasında bulundu.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@