Malatya’daki deprem sonrası yeni açıklama! 20 ev hasar gördü

Malatya’da merkez üssü Pütürge olan ve büyüklüğü 5.0 olarak ölçülen deprem sonrasında Valiliğin yaptığı son açıklamaya göre, 20 ev deprem nedeniyle ağır hasar gördü.

GÜNDEM 06.06.2020, 01:58 06.06.2020, 02:06 Sema Topbaş
Malatya’daki deprem sonrası yeni açıklama! 20 ev hasar gördü

Malatya’da merkez üssü Pütürge olan ve büyüklüğü 5.0 olarak ölçülen deprem sonrasında Valiliğin yaptığı son açıklamaya göre, 20 ev deprem nedeniyle ağır hasar gördü. Yapılan son incelemelere göre, meydana gelen deprem sebebiyle 20 evin ağır hasar aldığı belirtilirken herhangi bir can kaybı yaşanmadığı aktarıldı.

Çevre İllerden Hissedildi

5 Haziran 2020 saat 21.06 sularında Malatya Pütürge ilçesinde meydana gelen depremin büyüklüğü AFAD tarafından 5.0 olarak açıklandı. Depremin Şanlıurfa, Diyarbakır ve Elazığ başta olmak üzere çevrede yer alan diğer illerde de hissedildiği aktarılırken Malatya Valiliği depremle ilgili son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

20 E Ağır Hasar Aldı

Korkutan depremin ardından Malatya Valiliği’nden yapılan son açıklamada, deprem sebebiyle 20 evin ağır hasar aldığı açıklandı. Depremde hasar gören evlerden 2’sinin Bent Mahallesi’nde yer alan ve kullanılmayan evler olduğu belirtildi. Depremin merkez üssü olan Pütürge ilçesi Gözlüce Mahallesi’nde de 10 evde hasar meydana geldiği, öte yandan Tepehan Mahallesi’nde 3 evde, Esencik Mahallesi’nde 2 evde, Aslankent, Örencik ve Taştepe Mahalleleri’nde 1’er evde olmak üzere toplam 20 evde ağır hasar meydana geldiği bilgisine yer verildi.

Deprem ve Malatya

Can Kaybı Yaşanmadı

Deprem sonrası yapılan taramalar sonucunda herhangi bir can kaybı meydana gelmediği belirtilirken depremin ardından tüm mahalle muhtarlarına ulaşıldığı ve jandarma devriyeleri tarafından deprem bölgesinde hasar tespit çalışmalarına devam edildiği öğrenildi. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@