Manisa'da deprem fırtınası yaşanıyor son 16 saat içerisinde 44 deprem kaydedildi

Manisa'da son 16 saat içerisinde kaydedilen 16 deprem nedeniyle halk büyük tedirginlik yaşadı. Depremler nedeniyle herhangi bir hasar olmadı.

Manisa'da deprem fırtınası yaşanıyor son 16 saat içerisinde 44 deprem kaydedildi

Manisa’nın Akhisar ilçesine bağlı Musalar Mahallesi’nde 22 Ocak tarihinde meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremden sonra Manisa’da adeta deprem fırtınası yaşanıyor. Art arda yaşanan sarsıntılar nedeniyle halk büyük tedirginlik yaşıyor. Manisa’da son 16 saat içerisinde 4’ü 3 şiddetinden büyük olmak üzere 44 sarsıntı yaşandı.

Beşik Gibi Sallanıyor

Manisa’da ardı arkası kesilmeyen deprem fırtınası nedeniyle halk korku ve panik içerisinde yaşamını sürdürüyor. Son 16 saat içerisinde kayda geçen 44 deprem ise tedirginliği artırdı. Manisa’da bu gece saat 04.25’te merkez üssü Akhisar’ın Musalar Mahallesi olan 3.4 büyüklüğünde, saat 08.26’da merkez üssü Kırkağaç’ın İlyaslar Mahallesi olan 3,6 büyüklüğünde, saat 08.44’te merkez üssü Kırkağaç’ın Karakurt Mahallesi olan 3,0 büyüklüğünde ve saat 12.15’te merkez üssü yine Kırkağaç’ın Karakurt Mahallesi olan 3,1 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

Herhangi Bir Hasar Yok

Yaşanan bu depremler nedeniyle herhangi bir hasarın yaşanmadığı bildirildi. Manisa’da daha önce meydana gelen depremlerde ağır hasar gören binaların yıkım çalışmaları ise sürüyor.

Yorumlar (0)