Maske dağıtımında yeni karar! SGK’lılar maskelerini nereden alacak?

Maske dağıtımıyla ilgili açıklanan yeni düzenlemeye göre, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SGK’lı olarak çalışan vatandaşların eczanelerden dağıtılan maskelerden yararlanamayacağı belirtildi. Söz konusu çalışanların maskelerinin çalıştıkları kurum ve kuruluşlar tarafından temin edileceği aktarıldı.

GÜNDEM 28.04.2020, 15:40 Sema Topbaş
Maske dağıtımında yeni karar! SGK’lılar maskelerini nereden alacak?

Maske dağıtımıyla ilgili açıklanan yeni düzenlemeye göre, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SGK’lı olarak çalışan vatandaşların eczanelerden dağıtılan maskelerden yararlanamayacağı belirtildi. Söz konusu çalışanların maskelerinin çalıştıkları kurum ve kuruluşlar tarafından temin edileceği aktarıldı. Yeni düzenlemeye göre, SGK’lı çalışanlar ve kamu çalışanları maskelerini çalıştıkları kurum ve kuruluşlardan temin edecekler ve eczanelerde dağıtılan maske sisteminden faydalanamayacaklar.

Eczanelerden Ücretsiz Maske Alamayacaklar

İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ve herhangi bir iş yerinde SGK’lı olarak çalışan vatandaşların eczanelerde dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacağı bilgisi aktarılırken bu kişilerin maske teminlerini çalıştıkları kurumlardan yapacakları ifade edildi.

İş Yerleri Maske Temininde Bulunacak

Eczanelerde ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanan maskelerde yaşanan problem ve yoğunluk sebebiyle alınan bu yeni kararla yaşanan yoğunluğu azaltmak hedeflenirken artık kurum ve kuruluşlarda çalışan, herhangi bir iş yerinde SGK’lı olarak çalışmakta olan vatandaşların maske teminlerini eczanelerden değil çalıştıkları kurum ve iş yerlerinden temin edecekler. 

Yeni Düzenleme İçin Yeni Afiş

Maske temininde oluşan yoğunluğu azaltmak üzere Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda alınan bu yeni karar sonrasında eczaneler için hazırlanan yeni afişte aşağıda belirtilen vatandaşlar ücretsiz maske dağıtımından yararlanamayacak.

banner32
Eczanelerde ücretsiz maske dağıtımından yararlanamayacak kişiler:

20 yaşından küçük olanlar

65 yaşından büyük olanlar

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (Çalıştıkları kurumdan temin edebilecekler)

Bir iş yerinde SGK’lı olarak çalışanlar (Çalıştıkları iş yerinden temin edecekler)
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@