Meclis infaz yasasını görüşmek için toplandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi milyonlarca kişinin merakla beklediği infaz yasasını görüşmek üzere toplandı. Meclisin görüşmesinde en dikkat çeken detay koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm vekillerin maske takması oldu.

GÜNDEM 07.04.2020, 16:06 08.04.2020, 02:02 Sema Topbaş
Meclis infaz yasasını görüşmek için toplandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi milyonlarca kişinin merakla beklediği infaz yasasını görüşmek üzere toplandı. Meclisin görüşmesinde en dikkat çeken detay koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm vekillerin maske takması oldu. TBMM Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplanan infaz yasası konulu Genel Kurul’da koronavirüs tedbirlerine titizlikle uyuldu.

Genel Kurul’da 70 Maddelik Teklif Tartışılacak

AK Parti ve MHP tarafından ortak şekilde hazırlanarak sunulan infaz yasası bilindiği gibi TBMM Adalet Komisyon tarafından kabul edilmişti. Milyonlar tarafından merakla beklenen infaz yasası bugün görüşülmek üzere TBMM Genel Kurulu’nun gündemine geldi. Öğleden sonra Meclis’te toplanan vekiller AK Parti ve MHP tarafından ortak olarak sunulan 70 maddelik teklifi tartışacak.

Genel Kurul’da Koronavirüs Tedbirleri

banner32
TBMM Başkanvekili Levent Gök, Genel Kurul öncesinde açılış konuşması yapmış ve gündemde olan yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirleri bir kez daha hatırlattı. Söz konusu virüsün herkese bulaşabileceğini bilerek ancak gerekli olan tüm tedbirleri titizlikle alarak çalışmaların sürdürüleceğini söyleyen Gök, bu kapsamda tüm Milletvekillerinin Meclis Genel Kurulu’na maske takmadan gelmemeleri ve sosyal mesafeye özen göstermeleri konusunda uyarılar yaptı. Kurul öncesinde tüm masalara maskelerin dağıtıldığını söyleyen Gök, dezenfekte ilaçlarının da masalarda mevcut olduğunu ifade etti. Bu süreç kapsamında Meclis’teki tüm çalışmaların koronavirüs tedbirlerine harfiyen uyarak gerçekleştirileceğini ve hiçbir Milletvekilinin tehlikeye atılmayacağını söyleyen Gök, hem Vekillerin hem de tüm yurttaşların bu salgın tehlikesinden bir an önce kurtulması için özenli çalışma sürecinin titizlikle yürütüleceğini aktardı.

5 Suç Kapsam Dışı Bırakılmıştı

AK Parti ve MHP'nin ortak olarak hazırladığı infaz yasası ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kesin talimatıyla, kadına ve çocuğa şiddet, uyuşturucu, adam öldürme, terör ve cinsel istismar suçları düzenlemenin dışında bırakılmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@