Meteoroloji 4 il için yoğun kar yağışı uyarısı yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Artvin Rize, Giresun ve Trabzon'da yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yağmur iç ve yüksek kesimlerde ise yoğun kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji 4 il için yoğun kar yağışı uyarısı yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu sabah saatlerinde bir açıklama yayınlayarak Doğu Karadeniz'de bulunan bazı illeri için kar yağışı uyarısı yaptı. Meteoroloji'den yapılan son dakika uyarısına göre Artvin, Rize, Giresun ve Trabzon’da Yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış görülürken, yüksek kesimlerde ise yoğun kar yağışı etkili olacak.

Doğu Karadeniz'de yoğun kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yarın sabah saatlerinden itibaren başlayacak olan yağışların Rize ve Artvin çevreleriyle Giresun'un doğu ve Trabzon'un Batı ilçelerinde şiddetli sağanak yağış olarak görüleceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde ise yoğun kar yağışı beklenirken kar yağışının 20 santimetrenin üzerinde olabileceği tahmin ediliyor.

Vatandaşların dikkatli olması istendi

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamanın devamında bölgede meydana gelecek olan yağışlar sonrasında vatandaşların ve yetkililerin ani sel, su baskını, tipi, buzlanma, kuvvetli Rüzgar, don olayı, ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun diğer bölgelerinde ise sağanak yağış ve bulutlu bir havanın hakim olacağını duyurdu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@