Meteoroloji 5 kent için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre bugün Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır'da gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. Yağış alacak bölgelerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinde olacak.

GÜNDEM 14.07.2020, 11:45 14.07.2020, 14:10 Şener Koştu
Meteoroloji 5 kent için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yayımlanan hava tahmin raporuna göre sabah saatlerinde bölgede hava az bulutlu olacak. Ancak havanın gün içerisinde aralıklarla parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor. 

Yağış Öğlen Başlayacak

banner32
Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır ve Ağrı'da beklenen yağışların öğlen saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış şeklinde görülmesi bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinde olacak. Kuzey ve doğudan esmesi beklenen rüzgarın hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. 

Bölgede Hava Sıcaklıkları

Bölgede gece görülen en düşük hava sıcaklığı Kars'ta 8, Erzurum'da 10, Ardahan'da 9, Erzincan'da 15, Ağrı'da 12 ve Iğdır'da 17 derece ölçülürken, gün içerisinde beklenen en yüksek sıcaklıkların ise Iğdır ve Erzincan'da 34, Ağrı ve Erzurum'da 29, Ardahan'da 24 ve Kars'ta 26 derece olacağı tahmin ediliyor.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@