Meteoroloji birçok ile kar alarmı verdi

Son meteorolojik verilerde yurt genelinde etkisini göstermeye başlayan soğuk hava dalgası ile birlikte önümüzdeki hafta birçok ilde kar yağışının da etkili olacağı belirtildi.

GÜNDEM 05.01.2020, 20:15 05.01.2020, 21:20 Sema Topbaş
Meteoroloji birçok ile kar alarmı verdi

Son meteorolojik verilerde yurt genelinde etkisini göstermeye başlayan soğuk hava dalgası ile birlikte önümüzdeki hafta birçok ilde kar yağışının da etkili olacağı belirtildi. Tüm yurtta etkisini hissettiren soğuk hava dalgasının ardından meteorolojiden art arda yapılan uyarılarda, önümüzdeki hafta birçok ilde kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Hafta Başından İtibaren Etkili Olmaya Başlayacak

Geride bıraktığımız hafta Başkent Ankara’da etkisini gösteren ancak günden güne azalan kar yağışı önümüzdeki hafta itibari ile yeniden etkili olacak. Meteorolojik verilere göre kar yağışının hafta başı itibari ile Doğu Anadolu, İç Anadolu ve diğer bölgelerde birçok ilde de etkisini göstermesi bekleniyor.

Ankara’da Karla Karışık Yağmur Bekleniyor

banner32
Meteoroloji Genel Müdürlüğü kar yağışı için hafta başına dikkat çekerken Başkent Ankara’da etkisini devam ettiren soğuk hava dalgasının yeni haftada da hissedileceği ve Pazartesi gününden itibaren hava sıcaklıklarının 0 dereceye düşmesinin beklendiği bununla birlikte karla karışık yağmur beklendiği ve yağışın Çarşamba gününe kadar etkisini sürdürmesinin tahmin edildiği aktarıldı.

İstanbul’da Soğuk ve Yağışlı Hava Hakim Olacak

Henüz kar yağışının etkili olmadığı İstanbul’da ise yeni haftada kentte bir süredir etkisini sürdüren soğuk hava dalgasının devam etmesi ve beraberinde yağmurlu havanın etkili olması bekleniyor. Aynı zamanda kentte zaman zaman rüzgarda şiddetini arttırabilir.

Edirne’de Yoğun Kar Yağışı Bekleniyor

Edirne ise Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının etkisine giriyor ve Pazar gecesi itibari ile kentte kar yağışının başlaması öngörülüyor. Pazar gecesi başlaması beklenen kar yağışının Pazartesi günü daha yoğun olması tahmin edilirken hava sıcaklıklarının da 1 dereceye kadar inmesi bekleniyor. Yağışın Salı gece saatlerine kadar etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@