Meteoroloji'den birçok il için turuncu ve kırmızı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sabah saatlerinde yeni bir uyarı yayınlayarak başta İstanbul olmak üzere birçok il için turuncu renkli alarm verdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Mersin için ise kırmızı kodlu uyarı verildi. Bugün yurdun büyük kısmında kar yağışı beklenirken bazı bölgelerde ise fırtına ve sağanak yağış görülecek.

GÜNDEM 07.01.2020, 09:35 07.01.2020, 15:12 Melek Eren
Meteoroloji'den birçok il için turuncu ve kırmızı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre yağışlar Kocaeli, İstanbul, Sakarya, Bursa, Yalova, Balıkesir, Osmaniye, Hatay ve Antalya'nın Doğu kıyıları ile Kahramanmaraş'ın batısında kuvvetli olacak. Adana ve çevrelerinde yağışlar yer yer şiddetli olurken Mersin'e çevrelerinde ise şiddetli sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda birçok il içinde yoğun kar yağışı duyurusu yapıldı.

İstanbul'da şiddetli sağanak yağış ve fırtına bekleniyor

İstanbul hava durumu hakkında açıklama yapan meteoroloji bugün İstanbul'da şiddetli sağanak yağış ve fırtına beklendiğini duyurdu. İstanbul'un yanı sıra Kocaeli, Yalova, Bursa, Sakarya, Hatay, Balıkesir, Antalya'nın Doğu kıyıları ve Osmaniye ile Kahramanmaraş'ın batısında kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Adana ve çevrelerinde yağışlar yer yer şiddetli olurken Mersin çevrelerinde de şiddetli sağanak yağış görülecek. Balıkesir'in Batı ilçeleri, Çanakkale'nin Doğu ilçeleri, Kırklareli'nin Doğu ilçeleri ve Tekirdağ'ın Kuzeydoğu ilçelerinde yoğun kar yağışı görülecek. Mersin ve Adana'nın iç ve dağlık kesimlerinde de kar yağışı beklendiği belirtildi.

Kırmızı ve turuncu uyarı verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada renk kodu uyarı sisteminde bugün Tekirdağ, İstanbul, Edirne,  Kırklareli, Çanakkale, Konya, Balıkesir, Antalya, İzmir, Isparta, Niğde, Karaman ve Adana için turuncu uyarı verildi. Meteoroloji Mersin için ise kırmızı kodlu uyarı yayınladı. Mersin'de kırmızı kodlu uyarı yayınlanmasının ardından dün akşam İl Afet acil durum koordinasyon kurulu Vali Ali İhsan Su başkanlığında toplandı. Toplantının ardından Valilik internet sitesinde bir açıklama yapılarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarının ardından riskli bölgeler alınan tedbirler ve mevcut durum hakkında detaylı bilgiler verildi. Mersin'de aşırı yağışlarda meydana gelebilecek olumsuz durumlara anında müdahale edebilmek için bütün ekipler 24 saat esasına göre Çalışacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@