Meteoroloji'den çok kuvvetli sağanak yağış uyarısı Tüm yurtta etkili olacak

Kış mevsimine girmeye yaklaştığımız bugünlerde meteoroloji tarafından tüm yurt için hafta boyu etkili olacak çok kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı.

GÜNDEM 25.11.2019, 15:27 04.12.2019, 18:30 Şener Koştu
Meteoroloji'den çok kuvvetli sağanak yağış uyarısı Tüm yurtta etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında tüm yurtta etkili olacak çok kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. İlk önce yurdun batı kesimlerinde etkisini gösterecek sağanak yağışlar, Çarşamba gününden itibaren tüm yurtta etkili olacak. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgelerinin yüksek kesimlerinde Çarşamba ve Perşembe günleri kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.

Ege’de Şiddetli Yağış

Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile birlikte Eskişehir, Zonguldak, Düzce ve Bolu çevrelerinde yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Özellikle Manisa, İzmir, Aydın, Burdur, Isparta ve Denizli çevrelerinde sağanak yağışlarla birlikte metrekareye 21 – 75 kg/m yağış düşeceği tahmin ediliyor. Ayrıca Muğla çevrelerinde ve Antalya’nın merkezi ile batı ilçelerinde ise metrekareye 100 kg/m ve üstünde yağış beklentisi var. Marmara’nın doğusunun, Karadeniz’in iç kesimlerinin, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun sabah saatlerinde puslu ve sisli olacağı tahmin ediliyor.   

Etkisini Günlerce Sürdürecek

Sağanak yağışlar bugünden itibaren batı bölgelerinde etkisini göstermeye başlayacak. Hafta boyu etkisini sürdüreceği tahmin edilen sağanak yağışların, batı bölgelerinde Perşembe günü ara vermesi bekleniyor. Yağışlar, doğu bölgelerinde ise Çarşamba gününden itibaren etkisini gösterecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@