Meteoroloji tarih verip uyardı! Kar geliyor

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden yapılan son uyarılarda, Balkanlar üzerinden hafta sonu itibariyle soğuk hava dalgasının Türkiye genelinde etkili olacağı ve havaların 15 derece birden soğuyacağı belirtildi.

GÜNDEM 13.03.2020, 20:26 13.03.2020, 20:31 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Meteoroloji tarih verip uyardı! Kar geliyor

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden yapılan son uyarılarda, Balkanlar üzerinden hafta sonu itibariyle soğuk hava dalgasının Türkiye genelinde etkili olacağı ve havaların 15 derece birden soğuyacağı belirtildi. Pazar günü hafif sağanak yağış şeklinde kendini gösterecek olan yağışların Pazartesi günü ise Karabük, Bolu ve Çankırı çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edeceği aktarıldı.

Ülke Genelinde Sıcaklıklar 15 Derece Düşecek

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından gelen uyarılarda, Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının tüm ülkeyi etkisi altına alacağı ve ülke genelinde hava sıcaklıklarının 8 ila 15 derece azalacağı aktarıldı. Önümüzdeki hafta başı itibarıyla sıcaklıkların azalacağı belirtilirken ülke genelinde yağışlı bir hava hakim olacağı belirtildi.

Yağmur ve Sağanak Etkili Olacak

Türkiye genelinde 15 Mart Pazar günü itibarıyla Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası etkili olmaya başlayacak. İlk etapta yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak olan yağışların 15 Mart Pazar gecesi ve 16 Mart Pazartesi günü Karadeniz Bölgesi iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. 

Pazartesi İtibarıyla Kar ve Karla Karışık Yağmur Etkili Olacak

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre bölge genelinde, Pazar günü hafif sağanak yağış beklenirken Pazartesi günü itibarıyla Bolu, Karabük, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı görülmesi bekleniyor. 

Yorumlar (0)