Meteoroloji uyardı! Batı Karadeniz ve Ankara'da kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Ankara'da bu akşam saatlerinden itibaren kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji uyardı! Batı Karadeniz ve Ankara'da kar yağışı bekleniyor

Ülkemizde beklenen son dakika hava durumuyla ilgili bir açıklama yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz ve Ankara’da kar yağışı beklendiğini belirterek uyarılarda bulundu.

Akşam Saatlerinden İtibaren Etkili Olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında bugün akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde yer alan Bolu, Kastamonu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Sinop ve Düzce illerinin yüksek kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışı beklendiği ifade edilerek uyarılarda bulunuldu.

Başkentte Kar Yağışı Görülecek

Başkentte de bu akşam saatlerinden itibaren kar yağışının etkili olması bekleniyor. Başkentte görülecek kar yağışının yarın öğlen saatlerine kadar devam etmesi ve öğlen saatlerinden itibarende etkisini yitireceği tahmin ediliyor. Kar yağışıyla birlikte görülebilecek buzlanma ve don hadiselerine karşı sürücülerin, yetkililerin ve vatandaşların dikkatli olması ve gerekli tedbirleri alması istendi.     

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@