Meteoroloji uyardı! Sağanak yağmur geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, İstanbul’da kuvvetli ve gök gürültülü yağmur beklendiği belirtildi. 

GÜNDEM 07.07.2020, 15:05 Sinem Ramazanoğlu
Meteoroloji uyardı! Sağanak yağmur geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu açıklamayla İstanbul halkını uyardı. Yarın için kuvvetli gök gürültüsü ve sağanak yağmur beklendiğinin bilgisini paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı da uyarmayı ihmal etmedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu açıklamayla İstanbul'u 'sarı' kategoride uyardı. Vatandaşı uyaran bir paylaşım yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü,yarın için kuvvetli gök gürültüsü ve sağanak yağmur beklendiğini, yağış anında kuvvetli rüzgar ve dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

"Olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır"

banner32
İstanbul için son dakika uyarısı yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, "Yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" paylaşımında bulundu.

2 hafta önce su ve sel baskınları yaşandı

Öte yandan, yaklaşık iki hafta önce İstanbul’da etkili olan sağanak yağmur nedeniyle birçok ilçede su ve sel baskınları yaşanmıştı.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@