Meteoroloji’den gece yarısı uyarısı kar etkisini arttıracak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son uyarıda, bu gece itibari ile soğuk hava ve kar yağışının etkisini artarak devam ettireceği belirtildi.

GÜNDEM 29.12.2019, 19:46 29.12.2019, 20:11 Sema Topbaş
Meteoroloji’den gece yarısı uyarısı kar etkisini arttıracak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son uyarıda, bu gece itibari ile soğuk hava ve kar yağışının etkisini artarak devam ettireceği belirtildi. Yurdun büyük kısmını etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı için Meteoroloji’den gelen son uyarıda, kar yağışının yurdun birçok noktasında etkisini arttıracağı ve fırtınayı da beraberinde getireceği bilgisi verildi.

Doğu Akdeniz İçin Kar Uyarısı Geldi

banner32
Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Doğu Akdeniz’in iç kesimleri ve yüksek kesimlerde bu gece itibariyle yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı. Beklenen kar yağışı sebebiyle vatandaşlara olumsuzluklara karşı dikkat edilmesi uyarısı yapılırken Adana, Mersin ve Antalya’da bu gece itibariyle sağanak yağış öngörülüyor. Bu yağışların yer yer çok kuvvetli olarak etkisini göstermesi beklenirken yarın akşam saatlerine kadar etkisini devam ettirmesi bekleniyor. Diğer yandan kuvvetli yağışlar sonrasında meydana gelebilecek olan ani su baskını, sel ve yıldırım olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olunması uyarılarına da yer verildi.

Yoğun Fırtına Uyarısı

Yapılan belirlemelerde de denizlerde fırtına öngörüldüğü aktarılırken özelliklede Batı Karadeniz, Marmara ve Batı Akdeniz’de fırtınanın etkisini yoğun bir şekilde göstermesi bekleniyor. Yarın sabah saatleri itibariyle rüzgarın şiddetini arttırması beklenirken fırtınanın Salı sabah saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Batı Akdeniz’de bu akşam saatlerinin ardından rüzgarın güney ve güneydoğu yönlerden etkisini arttırması bekleniyor. Etkisi artacak olan rüzgarın Antalya Körfezi’nde 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın yarın öğle saatleri itibariyle bölgeyi terk etmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@