Meteoroloji’den kuvvetli sağanak ve kar yağışı uyarısı

Meteoroloji tarafından yapılan son açıklamada 5 Aralık 2019 tarihinde 19 ili kuvvetli sağanak ve kar yağışı beklediğini belirtti.

GÜNDEM 04.12.2019, 22:37 Sema Topbaş
Meteoroloji’den kuvvetli sağanak ve kar yağışı uyarısı

Meteoroloji tarafından yapılan son açıklamada 5 Aralık 2019 tarihinde 19 ili kuvvetli sağanak ve kar yağışı beklediğini belirtti. Aniden gelen soğukla beraber hava sıcaklıkları hızla düşerken meteoroloji tarafından yapılan son açıklamada 19 il için uyarı yapıldı.

Kuvvetli Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji’den yapılan son açıklamada Diyarbakır ve Şanlıurfa’da yarın itibariyle kuvvetli sağanak yağış beklendiği belirtildi. Sabah saatleri itibariyle etkisini göstermesi beklenen kuvvetli yağışın getirebileceği ulaşımda aksama ve su baskını gibi olumsuzluklar için vatandaşlara uyarı yapıldı.

Çorum Valiliği Uyarı Yaptı

Öte yandan Meteoroloji Çorum 10. Bölge Müdürlüğü verilerine göre Balkanlar üzerinden soğuk hava ve yağış ile birlikte hava sıcaklıklarının düşeceği ve bazı bölgelerde de kar yağışı beklendiği belirlendi. Beklenen kuvvetli yağışlarla birlikte hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesinin beklendiği de verilen bilgiler arasında yer aldı.

6 İlde Kar Yağışı Bekleniyor

Öte yandan Meteoroloji Kayseri 7. Bölge Müdürlüğü verilerine göre de Nevşehir, Kırşehir, Malatya, Yozgat ve Sivas çevrelerinde de karla karışık yağmur beklendiği yağmurla birlikte başlayacak olan yağışların ileriki saatlerde kar yağışına dönüşeceği tahminleri yapıldı. Kayseri çevresi içinde uyarılarda bulunan 7. Bölge Müdürlüğü akşam saatleri itibariyle Kayseri çevresini karla karışık yağmur ve kar yağışı beklediğini duyurdu.

İstanbul’a Kar Yağacak Mı?

İstanbul ve çevresi içinde uyarılar gelirken İstanbullular karın ne zaman yağacağını merak etmeye başladı. Ancak yapılan tahminlere göre İstanbul’un bu akşamdan itibaren Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği belirtildi. Bu akşam ve yarından itibaren sağanak yağışlı geçmesi beklenen kentte sıcaklıkların 10 derecenin altına düşmesi bekleniyor. İstanbul için henüz kar yağışı uyarıları yapılmazken beklenen sağanak yağışlarla birlikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması istendi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@