Meteorolojiden peş peşe fırtına ve sağanak yağış uyarısı geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt geneli için peş peşe uyarılarda bulundu ve fırtına ile sağanak yağışın etkili olacağını açıkladı. Bazı bölgelerde ise kar yağışının da etkili olacağı belirtildi.

GÜNDEM 06.01.2020, 13:31 06.01.2020, 14:48 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Meteorolojiden peş peşe fırtına ve sağanak yağış uyarısı geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt geneli için peş peşe uyarılarda bulundu ve fırtına ile sağanak yağışın etkili olacağını açıkladı. Bazı bölgelerde ise kar yağışının da etkili olacağı belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden hava durumu ile ilgili olarak peş peşe uyarı açıklamaları gelmeye devam ediyor. Yurdun hemen hemen her bölgesinde etkili olan sağanak yağışın devam edeceği belirtilirken, bazı illerde ise kar yağışı ve fırtınanın da etkili olacağı belirtildi.

İstanbul’a Yağmur ve Fırtına Uyarısı

İstanbul’da dün akşam saatleri ile birlikte etkisini göstere sağanak yağmur aralıksız bir şekilde devam ediyor. Özellikle sabah saatlerinde yağmurun etkisinin daha da artması ile birlikte ve rüzgarın şiddetli esmesinden dolayı işe gitmek için evden çıkan vatandaşlar çok zor anlar yaşadılar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin trafik yoğunluk tabelasında ise yoğunluk sat 10:00 civarında yüzde 62’ye kadar ulaştı. İstanbul için bir açıklama yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sağanak yağış ve fırtınanın devam edeceğini, bu sebeple sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtildi.

Eğitime Kar Engeli

Kütahya ve Eskişehir’de ise yoğun kar yağışı etkili oldu. Kar yağışının hayatı olumsuz etkilenmesinden dolayı ise her iki ilin valiliğinden yapılan açıklamada eğitime 1 günlük ara verildiği belirtildi. Bunun yanı sıra Eskişehir Valiliği’nin yaptığı açıklamada hamile ve engelli personellerinden idari izinli sayılacağı belirtildi.   

Yurt Geneli Yağışlı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Marmara, Ege, İç Anadolu , Batı Karadeniz, Akdeniz Doğu Anadolu,  Güney Doğu Anadolu bölgelerinde sağanak yağmur ve fırtınanın etkili olacağı belirtildi. Ayrıca Amasya, Çorum, Samsun, Adana, Balıkesir, Çanakkale, Mersin ve Antalya’da sağanak yaş ile fırtınanın çok etkili olacağı ve aşırı yağışa karşı vatandaşların tedbirli olması gerektiği duyuruldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@