Meteoroloji’den sarı kodlu uyarı! Yağışlı hava 5 ili etkileyecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamada, 5 il için sarı kod ile uyarı yapıldı. Yağış uyarısı verilen iller arasında, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak bulunuyor.

GÜNDEM 22.05.2020, 04:00 Sema Topbaş
Meteoroloji’den sarı kodlu uyarı! Yağışlı hava 5 ili etkileyecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamada, 5 il için sarı kod ile uyarı yapıldı. Yağış uyarısı verilen iller arasında, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak bulunuyor. 5 il için sarı kod ile uyarı yapılırken yağış sebebiyle yaşanabilecek ani sel, su baskını ve yıldırım düşmesi gibi olaylara karşı dikkatli olunması istendi.

Meteoroloji’den Kritik Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sarı kod ile yapılan uyarıda, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Düzce ve Zonguldak için yağış tahmin edildiği aktarıldı. Yapılan açıklamaya göre, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da etkili olması beklenen yağışların gece saatlerinden itibaren başlayacağı ve 22 Mayıs Cuma öğle saatlerine kadar devam edeceği ifade edildi. 

Düzce ve Zonguldak’a Sağanak Uyarısı

banner32
İstanbul, Kocaeli ve Sakarya için yapılan yağış uyarısı Düzce ve Zonguldak’ı da kapsarken bu iki ilde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı, yağışların 22 Mayıs Cuma sabahı saat 06.00’dan itibaren etkisini göstermeye başlayacağı ve saat 15.00’a kadar etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor. 

Meteoroloji ve Yağış Uyarısı

7 İlde Mayıs Ayı Sıcaklık Rekoru Kırılmıştı

Geçtiğimiz hafta Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarılarda, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkacağı ve son yılların en yüksek Mayıs ayının yaşanacağı ifade edilmişti. Geçen hafta sıcaklıkların etkisini göstermeye başlamasıyla Aydın, Manisa, Denizli, Afyonkarahisar, Antalya, Muğla ve Isparta’da Mayıs ayı sıcaklık rekoru kırıldı. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@