Meteorolojiden sarı ve turuncu uyarı peş peşe geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Türkiye genelinde önemli uyarılarda bulunuldu. Bazı illere kar uyarısı yapılırken bazı iller için sarı bazı iller için ise turuncu uyarı geldi.

GÜNDEM 01.12.2019, 09:59 Melek Eren
Meteorolojiden sarı ve turuncu uyarı peş peşe geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 1 Aralık hava durumu tahminleri yayınlandı. Hava durumu raporuna göre bugün ülke genelinde hava sıcaklıklarında ciddi bir düşüş bekleniyor. Kuzeybatı kesimlerde sıcaklıkların 4 ila 8 derece arasında azalacağı tahmin edilirken meteorolojiden çok sayıda için yağmur ve kar yağışı uyarısı yapıldı. Aynı zamanda bazı iller için turuncu ve sarı uyarı verdi.

Yurt genelinde 1 Aralık hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre bugün yurt genelinde parçalı bulutlu ve çok bulutlu bir hava hakim olacak Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Ege, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Karadeniz ile İzmir Aydın ve Muğla çevrelerinde yağış bekleniyor.

Kar yağışı da görülecek

Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak şeklinde beklenirken Doğu Akdeniz ve Antalya çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğuşu ile batı Karadeniz'in yüksek ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Meteorolojiden verilen son bilgilere göre yağışlar orta ve doğu karadeniz kıyıları ile Düzce, Sakarya, Bartın,  Zonguldak ve İskenderun Körfezi ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde şiddetli Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Erzurum, Erzincan, Bingöl, Tunceli Muş çevrelerinde ise kuvvetli karla karışık yağmur ve yoğun kar yağışı şeklinde olacak.

Sarı ve turuncu uyarı verildi

Meteoroloji aynı zamanda renkli hava durumu uyarı sisteminde bazı iller için sarı ve turuncu uyarı verdi. Elazığ, Bingöl, Ordu, Kastamonu, Sakarya, Düzce, Bartın, Muş, Batman ve Diyarbakır için meteoroloji tarafından sarı uyarı verilirken, Trabzon, Giresun, Artvin, Rize,  Gümüşhane, Ardahan, Erzurum, Bayburt, Kars, Erzincan, ağrı ve Tunceli için ise turuncu uyarı verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@