Meteoroloji’den uyarı geldi kar İstanbul’a uğrayacak mı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 10 il için kar yağışı uyarısı yapılmıştı. Yapılan uyarılar sonrasında kar yağışının İstanbul’da da etkisini gösterip göstermeyeceği merak konusu oldu.

GÜNDEM 26.12.2019, 00:05 Sema Topbaş
Meteoroloji’den uyarı geldi kar İstanbul’a uğrayacak mı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 10 il için kar yağışı uyarısı yapılmıştı. Yapılan uyarılar sonrasında kar yağışının İstanbul’da da etkisini gösterip göstermeyeceği merak konusu oldu. Yapılan uyarılarda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bu gece itibariyle yoğun kar yağışı beklendiği belirtilmiş ve tedbir alınması için uyarılarda bulunulmuştu.

10 Kent İçin Kar Yağışı Uyarısı Yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamada, Erzincan, Malatya, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Bitlis, Adıyaman,  Siirt, Hakkari ve Şırnak’ta 1400 metre üzeri rakımlı yerlerde bu geceden itibaren yoğun kar yağışı beklendiği aktarılırken Malatya, Elazığ, Tunceli, Adıyaman, Siirt, Diyarbakır, Batman, Şırnak ve Mardin’de de bu gece ve yarın itibariyle sağanak yağış beklendiği belirtildi. Yapılan uyarılarda ani su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması istendi.

Kar İstanbul’a Uğrayacak Mı?

banner32
Öte yandan art arda yapılan kar yağışı uyarıları sonrasında yağışın İstanbul’da etkili olup olmayacağı merak konusu oldu. Özellikle hafta sonu itibariye sıcaklıkların düşeceğini belirten Meteoroloji, İstanbul’da Pazar günü karla karışık yağmur beklendiğini açıkladı.

Kayseri’de Kar Etkisini Gösterdi

Kayseri’nin yüksek kesimlerinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışı günlük hayatı da olumsuz etkiledi. Kente bağlı olan Yahyalı ilçesinde kar yağışı sebebiyle 17 mahallede yapılan taşımalı eğitime 1 gün süre ile ara verildiği ve ilçedeki yoğun kar ve tipi sebebiyle 12 köy yolunun ulaşıma kapandığı bilgisine ulaşıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@