Milli Dayanışma Kampanyası’na zekat vermek caiz mi? Diyanet açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı son açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası ve ulusal düzeyde başlatılan kampanyalara zekat vermenin caiz olduğunu söyledi.

GÜNDEM 01.04.2020, 12:19 Sema Topbaş
Milli Dayanışma Kampanyası’na zekat vermek caiz mi? Diyanet açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı son açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası ve ulusal düzeyde başlatılan kampanyalara zekat vermenin caiz olduğunu söyledi. Türkiye’de etkili olan yeni tip koronavirüs salgını kapsamında geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na yardımlarla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan önemli bir açıklama geldi.

Ulusal Düzeyde Başlatılan Kampanyalara Zekat Vermek Caizdir

banner32
Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve diğer birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de etkisini göstermeye devam eden yeni tip koronavirüs salgınının ülkemizdeki ekonomik etkilerini en aza indirmek ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım edebilmek amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz Pazar akşamı yapılan ‘Ulusa Sesleniş’ konuşmasında başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası hakkında çok fazla soru alan Diyanet İşleri Başkanlığı vatandaşların aklındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla bir açıklama yaptı. Zekatını Milli Dayanışma Kampanyası’na vermek isteyen vatandaşların sorularını yanıtlayan Diyanet İşleri Başkanlığı, zekatların bugünlerde ulusal düzeyde başlatılan dayanışma kampanyaları vasıtasıyla toplanarak hak sahiplerine ulaştırılmasının caiz olduğunu ifade etti.

Kampanyaya Destek Yağmuru

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ihtiyaç sahipleri için başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na yoğun bir destek geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kampanyayı 7 aylık maaşını bağışlayarak açtı. MHP Lideri Devlet Bahçeli’de kampanyaya destek olmak için 5 aylık maaşını bağışladığını açıklamıştı. Birçok kişi ve kurum kampanyaya destek çıkmak için bağış yaparken vatandaşlardan da destek yağdı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@