Milli Dayanışma Kampanyası’nda ne kadar bağış toplandı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’nda toplanan bağış rakamı beli oldu. Kampanyayla ilgili verilen son rakamda toplam 1 milyar 720 milyon lira bağış toplandığı aktarıldı.

Milli Dayanışma Kampanyası’nda ne kadar bağış toplandı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’nda toplanan bağış rakamı beli oldu. Kampanyayla ilgili verilen son rakamda toplam 1 milyar 720 milyon lira bağış toplandığı aktarıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ‘Biz Bize Yeteriz’ sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’ndaki bağış miktarı 1 milyar lirayı aştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışmaz Kampanyası’nda ne kadar bağış toplandığını açıkladı. Bakan Selçuk kampanyadaki son rakamı, 1 milyar 720 milyon olarak duyurdu.

Kısa Çalışma Ödeneğine 232 Bin Başvuru

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerle ilgili önemli bilgiler verdi. Toplamda 232 bin firmanın kısa çalışma ödeneğine başvuruda bulunduğunu aktaran Selçuk, ödemeyi gerçekleştirdikten sonra uygunluğa bakacaklarını söyledi. Koronavirüs salgını sürecinde amaçlanan tek şeyin çalışanı korumak ve bunu iş akdi içerisinde yapmak olduğunu söyleyen Bakan Selçuk, işverenin istemesi durumunda işçiyi 3 aylık ücretsiz izne çıkarabileceğini ve böylece hem işveren hem de çalışanın korunmuş olacağını ifade etti. Ayrıca bu fesih yasağının hem tarafları hem de istihdamı korumak için oluşturulan bir sistem olduğu aktarıldı.

İkinci Bin Liraların Ödemeleri Ne Zaman Başlayacak?

Her ay gönderilen periyodik payları 135 milyondan 180 milyona çıkardıklarını aktaran Bakan Selçuk, bu iki ay içerisinde iki periyodik pay gönderildiğini ve Faz-2’de belirlenen 2,3 milyon hane olduğunu ifade etti. Kriterlerin tespit edildiğini ve haftaya 2,3 milyon haneye yardımların ulaşacağını söyleyen Selçuk, Faz-3 içinde E-Devlet üzerinden belirli bir form doldurulacağını ve böylece tespit edilemeyen ailelerinde o kanal üzerinden ulaşılmış olunacağını belirtti.
 

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:31
Güneş 05:27
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:37
Yatsı 22:24
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@