Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: 63 rejim unsuru etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı son günlerde krizi yaşanan İdlib’ten son dakika haberlerini Twitter hesabından duyurdu. Twitter'dan yapılan açıklamada bölgede 63 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: 63 rejim unsuru etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı bu sabah saatlerinde bir son dakika açıklaması yaparak İdlib bölgesinde çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre 63 resim askerinin etkisiz hale getirildiğini öğrenildiğini duyurdu.

Komando takviyesi devam ediyor

banner32
Diğer yandan Türk Silahlı Kuvvetleri İdlip'te bulunan gözlem noktalarına komando takviyesi yapmayı sürdürüyor. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde bulunan farklı birliklerden gönderilen çok sayıda komandonun yer aldığı askeri konvoy Hatay'ın Reyhanlı ilçesine ulaştı ve buradan sınırı geçerek bölgeye gidecek.

Son günlerde gerginlik tırmanıyor

İdlib’te Türk askerlerinin bulunduğu gözlem noktalarına geçtiğimiz günlerde düzenlenen saldırılarda askerlerimiz şehit düşmüştü. Son olarak rejim askerlerinin düzenlediği saldırıda 5 askerimiz şehit olmuş 5 askerimiz ise yaralanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yaşanan bu gelişmelerin ardından bir açıklama yaparak rejim güçlerinin yerini bilinmemesi durumunda Türkiye'nin müdahale etmekten çekilmeyeceğiz söylemişti ve bunun son uyarı olduğunu açıklamıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@