Muayene sırasında hastanın bekaretini bozan doktorun hapsi isteniyor

İstanbul Taksim’de bir doktor hastanın muayenesini yaparken bekaretini bozdu. Mağdur kişi ise doktor hakkında uç duyurusunda bulundu.

GÜNDEM 01.01.2020, 13:07 01.01.2020, 13:26 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Muayene sırasında hastanın bekaretini bozan doktorun hapsi isteniyor

İstanbul Taksim’de bir doktor hastanın muayenesini yaparken bekaretini bozdu. Mağdur kişi ise doktor hakkında uç duyurusunda bulundu. İstanbul Taksim’de bir doktor muayene esnasında hastanın bekaretini bozdu. Mağdur olan şahıs ise olay sonrasında şikayetçi oldu. Hakkında dava açılan ve 1 yıl hapsi istenen doktor hakim karşısına çıkacak.

Hatasını Düzeltmek İçin Ameliyat Edecekti

İstanbul Taksim’de bulunan bir özel hastanede bakım destek personeli olarak çalışan N.E, aynı hastanede görev yapan Prof. Dr. Ebru D.’ye kadın hastalığı şikayeti ile gitti. O esnada N.E’yi muayene eden Ebru D., hamile olup olmadığını sordu. N.E ise kendisine hamile olmadığını ve bakire olduğunu söyledi. Ancak o esnada kan gelince N.E’ye bekaretinin bozulduğunu söyledi. O an duyduğu karşısında adeta yıkılan N.E, ne yapacağını şaşırırken Ebru D., hatasını düzeltmek için ertesi güne ameliyat için randevu verdi.

Ameliyat İçin Para İstedi

Yaşadığı korkunç olayı düzeltmek için ertesi gün N.E, Prof. Dr. Ebru D’nin yanına gitti. Fakat Ebru D., bu ameliyatın para ile yapılacağını ve parasız müdahalenin mümkün olmadığını söylediği iddia edildi. Bu durumun düzeltilmesi içinse kendisine olayın muayene sırasında yapıldığına dair bir rapor yazabileceğini söyledi.

Şikayetçi Oldu

Bu duruma babasının inanmayacağını belirten N.E, soluğu savcılıkta aldı. Kendisinin muayene esnasında bekaretini bozan ve ertesi gün müdahale için para isteyen Prof. Dr. Ebru D. için şikayetçi oldu. Ebru D.  hakkında ise “taksirli yaralama” suçundan dava açıldı. 1 yıl hapsi istenen doktorun yakın zamanda hakim karşısına çıkacağı öğrenildi.     

Yorumlar (1)
Hayrettin 6 ay önce
Taksirle yaralama mı
Kimse o baba yerinde olmak istemezdi. Doktor yiyemeyeceğin şokun içine niye girdin. Bide prdf olmuş. San o rütbeyi veren ile başlayan cümle kursalar sonuna kadar haklılar. Ben demedim ama derler..
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@