Mücadelemiz devam edecek diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Libya'da birkaç şehidimiz olduğunu açıkladı

İzmir’de Kuzey Ege Otoyolu açılışında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya’daki son durumu aktararak birkaç şehidimiz var dedi.

GÜNDEM 22.02.2020, 23:25 22.02.2020, 23:29 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Mücadelemiz devam edecek diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Libya'da birkaç şehidimiz olduğunu açıkladı

İzmir’de Kuzey Ege Otoyolu açılışında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya’daki son durumu aktararak birkaç şehidimiz var dedi. Libya’da birkaç şehidimiz var diyen Erdoğan, şehitlerimizin karşılığında da 100’e yakın lejyonerin etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Libya’daki Son Durumla İlgili Bilgi Aktardı

İzmir Kınık ilçesine ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya’daki lejyoner Hafter’e karşı kahraman Türk askeri ve Suriye Milli Ordusunun birlikte hareket ettiğini ve mücadelenin orada sürdürüldüğünü belirtti. Libya’da birkaç şehidimiz var diyen Erdoğan, birkaç şehidimize karşı orada 100’e yakın lejyonerin etkisiz hale getirildiğini belirterek Şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmayacak dedi.

Ülke ve Millet Olarak Yeni Bir İstiklal Mücadelesi Veriyoruz Dedi

Türkiye’nin Suriye’de ve Libya’da yaptığı politikaların ne bir macera nede keyfe keder bir durum olduğunu söyleyen Erdoğan, bunun için ülke ve millet olarak yeni bir istiklal mücadelesi verildiğini belirtti. Şehitler tepesi hiç boş kalmayacak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk askeri ve Suriye Milli Ordusunun gayri meşru, ücretli ve lejyoner olan Hafter’e karşı orada mücadele verdiğini ve asla mücadeleden vazgeçilmeyeceğini belirtti.

CHP Lideri kemal Kılıçdaroğlu’na Yüklendi

CHP’li Belediyelerin kurduğu rüşvet ve hırsızlık düzeninin görüldüğünü belirten Erdoğan, bu konunun son örneğinin geçtiğimiz hafta Yalova’da ortaya çıktığını belirtti. Yargı ve emniyet güçlerinin tespit ettiği duruma göre Yalova halkına hizmet amaçlı verilmesi gereken milyonlarca liranın CHP’li idarecilere talan edildiğini yaşanan bu olay karşısında ise CHP Genel Merkezi’nden hiçbir yetkilinin açıklama yapmayarak milletten özür dilemediğini belirterek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantılarında saman dahil birçok konudan bahsettiğini ancak Yalova Belediyesi’nde yaşanan rüşvet skandalından hiç bahsetmediğini söyledi.

Yorumlar (0)